کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمان خبر داد؛


کهنوج، رودبار، منوجان و میانده جیرفت گرم‌ترین شهرهای کرمان

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمان گفت: کهنوج، رودبار، منوجان و میانده جیرفت با دمای ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای کرمان بودند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابریست، گفت: تا اواسط هفته ضمن افزایش ابر در ارتفاعات مرکزی، مناطق جنوبی و غربی استان بارش رگبار پراکنده باران ضعیف دور از انتظار نیست.

 او با بیان اینکه طی این مدت وزش باد و گردوخاک را در سطح استان داریم، افزود: در مناطق شمال، شمال غربی، مرکز و جنوب شرقی استان وزش باد نسبتاً شدید به همراه گردوخاک در این مناطق داریم.

 او باتوجه‌به وزش باد و تداوم هوای گرم گفت: برای شهرهای شمالی، شمال غربی و جنوب شرقی کاهش کیفیت هوا، انتقال ریزگرد، خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در این مناطق دور از انتظار نیست.

 سلاجقه بیان داشت: از لحاظ دمایی از امروز حدود ۲ الی ۳ درجه از شدت گرما در اوایل صبح کاسته می‌شود؛ ولی تداوم هوای گرم را همچنان در سطح استان داریم؛ لذا باتوجه‌به هوای گرم خطر گرمازدگی است و از تردد در فضای باز و انجام فعالیت‌های سنگین در ساعات طولانی خودداری شود، قبل از تردد در جاده‌ها حتماً از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

 سلاجقه به کشاورزان و باغداران توصیه کرد: باتوجه‌به هوای گرم مصرف محلول‌پاشی و سم‌پاشی در ساعات آرام و خنک روز انجام شود.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: کهنوج، منوجان، رودبار جنوب و میانده جیرفت طی ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و لاله‌زار با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده‌اند.

 سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۲۱ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119783
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.