مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان خبر داد؛


اشتغال به تحصیل ۳۴ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس استان کرمان

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان از اشتغال به تحصیل ۳۴ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس استان کرمان خبر داد و گفت: تراکم حضور این دانش‌آموزان در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، بردسیر و سیرجان بیشتر است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از دانشجو، رضا رضایی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان در نشست خبری از اشتغال به تحصیل ۳۴ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس استان کرمان خبر داد و گفت: تراکم حضور این دانش‌آموزان در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، بردسیر و سیرجان بیشتر است.

 او افزود: تبعه‌ای که کد یکتا دارد و به طور قانونی زندگی می‌کند؛ آموزش‌وپرورش ملزم به ثبت‌نام در مدارس است.

 او تعداد فرهنگیان استان را ۴۳ هزار نفر اعلام کرد که در ۶ هزار و ۲۰ مدرسه مشغول به تدریس هستند و تعداد کلاس مدارس استان را ۲۹ هزار و ۲۷۴ مورد ذکر کرد.

 او با بیان اینکه مخالف تعطیلی مدارس به هر علت هستم گفت: در دو سال اخیر هیچ مدرسه‌ای تعطیلی نشده است؛ در تلاش برای بهبود خوابگاه‌های مدارس عشایری و روستایی هستیم.

 رضایی افزود: در دو سال اخیر عملیات ساخت بیش از ۵۰۰ مدرسه را تمام کردیم؛ در استان کرمان ۲۵۰ مدرسه با وجود یک تا ۵ دانش‌آموز در راستای تحقق عدالت آموزشی مشغول فعالیت هستند.

 او شعار هفته معلم امسال را “همه ما مدیون توایم معلم ” اعلام گفت: عطا احمدی یک معلم بازنشسته است که ۲۶۰ مدرسه را در کرمان ساخته است.

 او خبر داد: ۱۲ معلم نمونه در استان کرمان انتخاب شده‌اند و فروغ نادری به‌عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شده است.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان در پاسخ به سؤالی گفت: تدریس معلمان زن در مدارس متوسطه پسرانه نوبت دوم ممنوع است و با متخلفین برخورد می‌شود.

 او افزود: دانشگاه فرهنگیان نقطه ثقل آموزش‌وپرورش است.

 او خبر بازسازی اردوگاه‌های جوادیه و باهنر با بیش از ۶۰ میلیارد تومان با همکاری شرکت‌های مس و گل‌گهر را نیز اعلام کرد و گفت: خوابگاه ۴۰۰ نفره در اردوگاه باهنر ساخته خواهد شد.

 رضایی کسب رتبه اول کشور در شاخص‌های اختصاصی و رتبه دوم در کل شاخص‌ها، انتخاب به‌عنوان موفق‌ترین مدیرکل، کسب شش رتبه تک‌رقمی در کنکور سال قبل، کسب رتبه‌های دورقمی و سه‌رقمی در کنکور، کسب ۱۳ مدال در جشنواره خوارزمی، رتبه اول اعزام راهیان نور، رتبه اول سلامت، افتخارآفرینی در کسب رتبه مسابقات ورزشی، فرهنگی و هنری، راه‌اندازی ۹۰ پایگاه مطالعاتی، جذب ۱۵۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل، تطبیق مدارک ۲۵۰۰ مهدکودک در استان، راه‌اندازی ۳۵ مرکز سنجش دانش‌آموزان پایه اول، تجهیز مدارس استان به سیستم پایش تصویری با ۷ میلیارد تومان را از جمله افتخارات و اقدامت آموزش‌وپرورش برشمرد.

 او اظهار داشت: ۲۵۴ حوزه امتحان نهایی در استان به‌منظور برگزاری امتحانات نهایی انتخاب شده‌اند که به راکت الکترونیک و دوربین مجهز شده‌اند.

 او همچنین از تداوم طرح تجاری‌سازی مدارس استان خبر داد.

 او گفت: مرکز آمار ایران تعداد دانش‌آموزان ترک تحصیل‌کرده در استان را ۷ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده که ما این عدد را به این صورت قبول نداریم.

 رضایی در پایان اظهار داشت: ساخت اردوگاه شهید سلیمانی از محل اعتبارات وزارت نفت در شهر کرمان در حال پیگیری است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117766
2 نظرات
 1. همایون می گوید

  دشمن مردم ایران نه آمریکاست و نه اسراییل ،،

  دشمن مردم ایران ، همین افغانیای بیگانه و بی چشم و رو و وحشی هستن که اومدن در ایران و از جیب مردم ایران دارن خوب میخورن و میچرن ،

  دولت رییسی خائن ترین دولت از قاجاریه تاکنون میباشد

  مرگ بر افغانیای بیگانه و اشلالگر نمک نشناس

  ..

 2. ایران می گوید

  زندگی کردن افغانیای مهاجم در ایران به مانند

  پرورش دادن مار در آستین مردم ایرانه ،

  ما مردم ایران افغانیارو به هییییچ وجه نمیتونیم تحمل کنیم ،
  افغانیای بیگانه ی سربار رو از ایران بیرون شون کنید ،

  مرگ بر افغانیه بیگانه ی بی چشم و رو و وحشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.