مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان عنوان کرد؛


لزوم رفع موانع صدور اسناد مدارس | نیمی از املاک آموزش‌وپرورش استان کرمان فاقد حدنگاری هستند

سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه علی‌رغم همت جهادی مجموعه ثبت استان، قریب به نیمی از املاک و مستغلات آموزش‌وپرورش کرمان فاقد سند مالکیت حدنگار است، اظهار داشت: همکاری بعضی دستگاه‌ها با رفع موانع موجب تحقق حدنگاری خواهد گردید که در آخرین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال، گزارشی از موانع ارائه و مصوبات خوبی در این زمینه ابلاغ شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان، ظهر امروز مدیران کل ثبت‌اسناد و آموزش‌وپرورش استان کرمان ضمن دیدار نوروزی به بررسی وضعیت حدنگاری املاک اداره کل آموزش‌وپرورش استان و موانع صدور اسناد مالکیت این دستگاه پرداختند.

سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان ضمن اشاره به اینکه خاستگاه همه ما آموزش‌وپرورش است، بیان داشت: تعلیم‌وتربیت از جایگاه والایی در دین مبین اسلام برخوردار است و مستندسازی املاک آموزش‌وپرورش به‌عنوان متولی امر تعلیم‌وتربیت و صدور اسناد مالکیت مدارس به‌عنوان سنگر فراگیری دانش، از اولویت‌های جدی این اداره کل است.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳۸۲ فقره سند مالکیت حدنگار برای مدارس و اردوگاه‌های دانش‌آموزی صادر شده است؛ اما هنوز قریب به نیمی از املاک، فاقد سند مالکیت هستند که عمدتاً ناشی از عدم همکاری برخی دستگاه‌ها در امر صدور اسناد است.

او افزود: برای رفع این مشکل و الزام دستگاه‌ها به همکاری در پیشبرد حدنگاری، گزارش جامعی در آخرین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال ارائه شد و با اهتمام ویژه رئیس‌کل دادگستری استان کرمان، مصوبات خوبی در این راستا ابلاغ شده است.

سید مهدی هاشمی گفت: صدور اسناد مالکیت حدنگار برای تمامی پهنه‌های سرزمینی کشور یک تکلیف قانونی است که مورد تأکید جدی مقام معظم رهبری قرار دارد و با جلوگیری از بروز اختلافات ملکی و جرایمی از قبیل جعل و زمین‌خواری به ارتقای بهداشت قضایی می‌انجامد و هرگونه ترک فعل در این زمینه از طریق دادستانی پیگیری می‌شود.

او ادامه داد: قراردادهای متعددی با شرکت‌های مشاور نقشه‌برداری جهت برداشت املاک دستگاه‌های اجرایی منعقد شده است تا بار مالی تولید نقشه و مستندسازی اراضی و املاک دستگاه‌ها به حداقل برسد و در این زمینه ضرورت دارد لیست جامع املاک فاقد نقشه آموزش‌وپرورش جهت تهیه نقشه به اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان ارسال شود.

رضا رضایی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان نیز در خاتمه ضمن تشکر از اقدامات اداره کل ثبت‌اسناد و اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه هویت‌بخشی املاک آموزش‌وپرورش صورت‌گرفته است، اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد صدور اسناد مالکیت حدنگار کلیه املاک آموزش‌وپرورش استان باشیم و بدین‌وسیله از این املاک صیانت شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116777
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.