رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی آموزش‌وپرورش استان کرمان:


مدارس استان کرمان قبل از اعلام رسمی میزان شهریه را اعلام نکنند

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی آموزش‌وپرورش استان کرمان گفت: اعلام شهریه مدارس و مراکز استان کرمان قبل از اعلام رسمی سامانه شهریه خلاف قانون است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از مهر، محسن محمدی‌نژاد دوشنبه در گردهمایی کارشناسان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان که در شهر رفسنجان برگزار شد، اظهار داشت: معلمان سرمایه‌های اجتماعی نظام آموزش‌وپرورش هستند.

او افزود: توجه به توانمندسازی مطلوب معلمان مدارس غیردولتی، ضامن پویایی و شکوفایی نسل آینده خواهد بود.

محمدی‌نژاد با بیان اینکه اولویت اصلی در مدارس غیردولتی جذب نیروی انسانی توانمند است، افزود: جذب نیروی انسانی در مدارس غیردولتی باید مرتبط و متناسب با رشته تدریس و دارای تأیید صلاحیت گزینش، طبق ضوابط قوانین وزارت آموزش‌وپرورش باشد.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش‌وپرورش استان کرمان تأکید کرد: مؤسسان مسئول تمامی بخش‌ها و نیروهای آموزشگاه تحت مدیریت خود هستند.

او ادامه داد: لازم است به‌صورت مستمر جلسات توجیهی برای معلمان و کارکنان آموزشگاه‌ها، در راستای تبیین و تشریح آئین‌نامه‌ها و قوانین مدرسه برگزار شود.

محمدی‌نژاد با اشاره نقش سازنده و مؤثر مدارس غیردولتی در آموزش‌وپرورش، خواستار تعامل مستمر مؤسسان و مدیران آموزش‌وپرورش برای رفع مشکلات شد.

او در خصوص ورود اطلاعات دقیق در سامانه مشارکت‌ها برای تعیین شهریه و پرداخت حقوق و مزایا برابر قوانین و مقررات تأکید کرد.

محمدی‌نژاد ضمن قدردانی از فعالیت‌های فعالان حوزه تعلیم‌وتربیت، با تأکید بر اجرای دقیق دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های اجرایی مدارس گفت: یکی از مهم‌ترین قوانین رعایت عفاف و حجاب و پوشش دانش‌آموزان است.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش‌وپرورش استان کرمان در پایان به تشریح قوانین بیمه و حقوق و دستمزد پرداخت و به پرسش‌های مؤسسان پاسخ داد.

یادآوری می‌شود: جلسه آموزشی و توجیهی کارشناسان با حضور رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش‌وپرورش استان، مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان رفسنجان، رئیس شورای مؤسسان استان، کارشناس مسئول و کارشناسان مدارس و مراکز غیردولتی استان در شهر رفسنجان برگزار شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118779
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.