آموزش مجازی نوآموزان پیش دبستانی رایگان است

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان از ثبت نام مجازی و رایگان نوآموزان پیش دبستانی خبر داد و گفت: این ابلاغ شامل افرادی که در مدارس غیردولتی و کلاس‌های ضمیمه دولتی ثبت نام شده اند، نمی شود.

احمد اسکندری نسب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص بخشنامه جدید وزیر آموزش و پرورش برای ثبت نام مجازی و رایگان نوآموزان پیش دبستانی گفت: ابلاغ بخشنامه آموزش مجازی رایگان به معنی توقف فعالیت‌های در حال انجام در واحد پیش دبستانی ثبت نام شده در مدارس غیردولتی و کلاس‌های ضمیمه دولتی نیست.

وی ادامه داد: بر اساس اصول علم تعلیم و تربیت کودکان از طریق ارتباط و تعامل و دست ورزی و فعالیت‌های عملی یاد می‌گیرند و هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین تعامل مستقیم کودک و مربی شود.

اسکندری نسب تصریح کرد: با در نظر داشتن اهمیت دوره پیش دبستانی و با توجه به کاهش آمار ثبت نام به دلیل دغدغه‌های خانواده‌ها برای حضور کودکان در مدرسه، دستورالعمل اجرای مجازی آموزش پیش دبستانی ارائه شده است که ماهیتی غیر حضوری دارد و بر بستر آموزش‌های تلویزیونی و بستر شبکه شاد می‌باشد و فرصت‌های یادگیری را فراهم می‌نماید تا کودکان عزیز بتوانند در معرض دریافت برنامه‌های تربیتی قرار گیرند و بدون برنامه رها نشوند و بتوانند آمادگی‌های لازم را برای حضور در مدرسه برای سال آینده کسب کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به زحمات مربیانی که در این شرایط سخت کلاس‌های حضوری و ترکیبی در دوره پیش دبستانی را در مدارس غیر دولتی و کلاس‌های ضمیمه دولتی ارائه می‌دهند از خانواده‌ها درخواست کرد تا با همراهی با مربیان، نوآموزان را از فرصت‌های آموزش حضوری و ترکیبی محروم نکنند.

این فرصت فقط برای نوآموزانی است که تا به حال در سامانه سناد ثبت نام نکرده اند

اسکندری نسب در خصوص شرایط ثبت نام نوآموزان در آموزش‌های غیرحضوری رایگان گفت: این فرصت فقط برای نوآموزانی است که تا به حال در سامانه سناد ثبت نام نکرده اند و نوآموزان ثبت نام شده در واحدهای آموزشی مشمول این بخشنامه نمی‌باشند و برنامه‌های آنها با جدیت در بستر واحد مدرسه دنبال خواهد شد و آموزش غیر حضوری فقط برای شرایط اضطرار است و راهکار مرجع ما نیست.

وی از آغاز روند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به پیش دبستانی از اول آبان ماه سال جاری خبر داد افزود: والدین نوآموزان پیش دبستانی ثبت نام نشده می توانند جهت ثبت نام و دریافت کد کاربری و ورمز ورود به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان مراجعه نمایند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=57360
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.