زمان و نحوه برگزاری امتحانات خردادماه دانش‌آموزان در کرمان

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی آموزش و پرورش استان کرمان زمان و نحوه برگزاری امتحانات نوبت خرداد ماه دانش آموزان را در دوره های مختلف تحصیلی تشریح کرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، منصور شیخ پور در گردهمایی مسئولان سنجش ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان با بیان اینکه امتحانات تمامی دوره های تحصیلی در نوبت خرداد ماه امسال به صورت حضوری خواهد بود گفت: امتحانات دانش آموزان دوره ابتدایی از اول تا 10 خرداد ماه 1401 برگزار و نتایج اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه امتحانات دوره ابتدایی امسال نسبت به سال های گذشته تغییراتی خواهد داشت؛ خاطرنشان کرد: امتحانات دانش آموزان پایه اول تا سوم از دو درس ریاضی و فارسی، دانش آموزان پایه های چهارم و پنجم از دروس فارسی، ریاضی و علوم به صورت کتبی خواهد بود.

شیخ پور همچنین از برگزاری امتحانات دانش آموزان پایه ششم به صورت هماهنگ منطقه ای و کتبی در تمامی مدارس ابتدایی استان با سوالات یکسان خبر داد و اظهارداشت: در تمامی پایه های دوره ابتدایی علاوه بر امتحانات نوبت دوم، مجموعه فعالیت های دانش آموز در طول سال تحصیلی ملاک عمل خواهد بود.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی آموزش و پرورش استان کرمان به تشریح زمان برگزاری امتحانات دانش آموزان متوسطه اول پرداخت و با بیان اینکه امتحانات این دوره از یکم تا نوزدهم خردادماه ۱۴۰۱ خواهد بود؛ گفت: امتحانات دانش آموزان پایه هفتم و هشتم به صورت داخلی و امتحانات دانش آموزان پایه نهم نیز به صورت هماهنگ استانی برگزار می شود.

منصور شیخ پور با بیان اینکه امتحانات دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه از اول لغایت 24 خردادماه به صورت داخلی و مدرسه ای برگزار خواهد شد؛ گفت: امتحانات دانش آموزان پایه دوازدهم نیز به صورت نهایی و هماهنگ کشوری از یکم لغایت بیست و هشتم خرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی آموزش و پرورش کرمان تمهیدات خاصی برای برگزاری امتحانات در نظر گرفته است، سلامت امتحانات و حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی را شعار امسال حوزه سنجش استان عنوان کرد.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88659
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.