مدیر کل آموزش و پرورش استان اعلام کرد


ممنوعیت استفاده از بخاری نفتی در مدارس کرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، آموزش و پرورش و پرورش عشایری را میدان کار جهادی و انقلابی دانست و گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده حدود ۱۲ هزار دانش آموز در مدارس عشایری استان تحصیل کنند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، رضا رضایی در جمع کارکنان حوزه ستادی آموزش و پرورش استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش عشایری مصداق عینی عدالت آموزشی و از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت مدارس به ویژه مدارس عشایری در دورترین نقاط استان به اهتزاز درآمده و معلم تنها نماینده دولت در مناطق دوردست عشایری است اظهار کرد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک انسان تمام ساحتی و پرورش یافته مدارس عشایری بوده و دانش آموزان مدارس عشایری شهید سلیمانی را الگوی خود قرار دهند و مدارس نیز نسبت به ترویج مکتب این شهید بزرگوار اقدام کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به حضور موثر عشایر در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و دفاعی گفت: آموزش و پرورش عشایری میدان کار جهادی است و در آموزش و پرورش استان هیچ تفاوتی بین دانش آموزان مدارس عشایری و سایر دانش آموزان  وجود ندارد.

رضایی عدالت محوری و نصیب برابر آموزشی را از مهمترین راهبرد های آموزش و پرورش استان دانست و افزود: ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی را در تمام مدارس مناطق استان در قالب قرارگاه جهادی عدالت آموزشی و نصیب برابر آموزشی دنبال می کنیم.

وی از اجرای پروژه مهر به عنوان مهمترین برنامه آموزش و پرورش نام برد و بر ساماندهی بهینه امکانات و تجهیزات آموزشی و ساماندهی واقعی نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: بیش از ۴۰ میلیارد تومان جهت بازسازی و ساخت سرویس های بهداشتی مدارس جذب شده است و تجهیز و زیباسازی مدارس در قالب پروژه مهر جهت کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی و تسهیل فرآیند یاددهی یادگیری ضروری است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان استفاده از بخاری نفتی در مدارس را ممنوع اعلام کرد و گفت: آمادگی جایگزینی بخاری نفتی با بخاری های استاندارد را داریم و اما در درصورت مشاهده از بخاری نفتی در مدارس با متخلفان برخورد می شود.

رضایی با اشاره به درخواست حدود ۶۰۰۰ فرهنگی استان در سامانه نقل و انتقالات در تابستان سال جاری گفت: عدالت محوری مهمترین راهبرد ما در زمینه نقل و انتقال فرهنگیان است و با نقل و انتقال بیش ۵۰ درصد این افراد موافقت شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96113
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.