۳۰ هزار دانش‌آموز نیازمند در استان کرمان منتظر حمایت خیران هستند

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۳۰ هزار دانش آموز نیازمند کرمانی تحت پوشش کمیته امداد است و تعداد زیادی از این دانش آموزان هنوز گوشی هوشمند و تبلت ندارند.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، یحیی صادقی با اشاره به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس نه به شیوه همیشگی هستیم اظهار داشت: هر چند شیوع ویروس کرونا اجازه نداد امسال نیز در روز اول مهر شاهد حضور فیزیکی دانش آموزان در محیط مدرسه باشیم با این وجود آموزش تعطیل شدنی نیست.

وی با بیان اینکه جمعیت قابل توجهی از دانش آموزان استان کرمان از خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند گفت: ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان کرمانی در شروع سال تحصیلی نیاز به کمک خیران و مردم عزیز کشورمان دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه هر سال در این ایام خانواده‌ها به فکر تأمین لوازم التحریر و نوشت افزار برای دانش آموزان بودند ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا و تغییرات نظام آموزشی، نیاز دانش آموزان نیز تغییر کرده و در حال حاضر تعداد زیادی از دانش آموزان کرمانی نیازمند گوشی هوشمند و تبلت هستند تا از درس و کلاس خود عقب نمانند.

وی با اشاره به برگزاری پویش ملی شور عاطفه‌ها در سراسر کشور با هدف تأمین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان گفت: شعار امسال پویش ملی شور عاطفه‌ها “با هم مشق محبت بنویسیم” است.

صادقی با بیان اینکه این پویش از بیستم شهریور ماه آغاز شده است می‌شود و تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد افزود: امسال نیز پایگاه‌های کمیته امداد در سطح شهرها مستقر نخواهد شد و خیران هم استانی می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۰۳۴*۸۸۷۷* و شماره کارت مجازی ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۶۴۸۷۹ بانک تجارت کمک‌های نقدی خود را به دانش آموزان نیازمند کرمانی اهدا کنند.

وی با بیان اینکه سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir و دفاتر این نهاد و مراکز نیکوکاری در سراسر استان نیز آماده دریافت کمک‌های خیران و مردم نیک‌اندیش است گفت: لازم است در این شرایط همه کمک کنند تا این شرایط را پشت سر گذاشته و بچه‌های با نشاط به فضای مدرسه برگردند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه طی چند روز گذشته برخی خیران کمک‌های خود را حتی از دیگر استان‌ها به کرمان ارسال کردند ادامه داد: حامیان اکرام و محسنین ما نیز به فکر فرزندان معنوی خود بودند و برای تعدادی از این فرزندان ملزومات آموزشی را خریداری کردند با این وجود تعداد زیادی از دانش آموزان کرمانی هنوز وسایل آموزش مجازی را ندارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77217
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.