نبودن پرواز خارجی و عقب ماندن گردشگری کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در نشست با مدیرکل فرودگاه‌های استان و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی کرمان، نبود پروازهای خارجی را از علل عدم توسعه‌یافتگی صنعت گردشگری این استان دانست. فعالی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان در کنار بخش خصوصی است تصریح کرد: بخش خصوصی می تواند به خروج استان کرمان از بن‌بست هوایی کمک کنند.

فریدون فعالی با اشاره به اینکه این استان دارای جاذبه های منحصر به فرد زیادی است، اظهارکرد: درکنار این جاذبه ها زیرساخت های مناسبی شامل مراکز متعدد اقامتی و پذیرایی در این استان وجود دارد که می توان در هر شبانه روز بیش از دو هزار گردشگر داخلی و خارجی را میزبانی کرد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه استان کرمان نتوانسته سهم خود را از بازار گردشگری ایران و جهان بدست آورد، افزود: در حال حاضر صنعت گردشگری استان کرمان از استان های دارای جاذبه تاریخی و گردشگری بسیار کمتر نیز عقب افتاده است که یکی از مهمترین دلایل آن نبود پروازهای خارجی در این استان می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه همدلی بخش خصوصی و بخش دولتی منجر به حضور بیشتر گردشگران خواهد شد، اظهار کرد: تنها راه برون رفت از بن بست هوایی استان کرمان افزایش سطح تعاملات شرکت هواپیمایی ماهان و بخش خصوصی است به شرط آنکه این همکاری‌ها به هم افزایی و نتیجه مطلوب منتج شود.

فعالی تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در کنار بخش خصوصی است و آمادگی دارد با همکاری این بخش شرایط لازم را برای توسعه صنعت گردشگری منطقه فراهم آورد.

او با اشاره به اینکه معادن استان کرمان بر چهره صنعت گردشگری این استان سایه انداخته است، افزود: معین های اقتصادی به عنوان حامی مالی می توانند در کنار بخش خصوصی و دولتی قرار گیرند و فعالیت های موثری را در حوزه گردشگری این استان رقم زنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان به سبب مشکلات مالی توانایی چارتر (اجاره) پروازهای داخلی و خارجی را ندارند، افزود: در این زمینه معین های اقتصادی باید یاری رسان باشند و پروازهای متعددی را با همکاری بخش خصوصی راه اندازی کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه در سال های گذشته بناهای تاریخی زیادی توسط معین های اقتصادی مرمت و به بازار گردشگری وارد شده است، افزود: بدون شک اگر مطالبه گر باشیم می توانیم از توانایی مالی معین های اقتصادی در دیگر بخش های صنعت گردشگری نیز بهره مند شویم.

فعالی با بیان اینکه توسعه گردشگری استان کرمان منوط به همبستگی و وحدت تمامی دست اندرکاران صنعت گردشگری است، تصریح کرد: اگر هریک از بخش های دولتی و خصوصی به صورت جزیره ای عمل کنند شاهد هیچ اتفاق خاصی در صنعت گردشگری این استان نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: با حضور کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، معین های اقتصادی و اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان می توان اضلاع توسعه صنعت گردشگری استان کرمان را تشکیل داد و تفاهم نامه های متعددی را در این زمینه منعقد کرد تا شاهد پیشرفت استان کرمان در این صنعت باشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=38616
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.