بیمه شدگان روستایی تحت پوشش نظام ارجاع الکترونیکی قرار می‌گیرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ۲۳ شهریور ماه سال جاری و در گام نخست بیمه شدگان روستایی و شهر های دارای جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش نظام ارجاع الکترونیکی قرار می‌گیرند.

مرتضی هاشمیان گفت: نظام ارجاع از مهمترین برنامه‌های راهبردی نظام سلامت کشور و مهمترین بسته پرونده الکترونیک سلامت به شمار می‌رود و از تکالیف بر زمین مانده قانونی برنامه توسعه پنجم و ششم است که با تلاش تیمی حوزه‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی کرمان اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: الکترونیکی شدن نظام ارجاع در این دانشگاه از اردیبهشت ماه ۹۷ با برگزاری نشست های متعدد و فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم از شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسیر آغاز شد و در شهرستان‌های کوهبنان، زرند، راور، بافت، رابر، ارزوئیه و شهربابک به صورت مرحله‌ای علی‌رغم شرایط سخت اقتصادی ادامه یافت.

وی اضافه کرد: از ۲۳ شهریور ماه سال جاری و در گام نخست بیمه شدگان روستایی و شهر های دارای جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش نظام ارجاع الکترونیکی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: با الکترونیکی شدن نظام ارجاع سلامت علاوه بر ارتقای سطح کیفی خدمات سلامت، از مراجعه متعدد و غیرضروری بیماران به مراکز درمانی جلوگیری می شود و ان شاا… رضایت بیشتر پزشک و بیمار نیز حاصل می شود.

هاشمیان با بیان اینکه نظام ارجاع در سه سطح یک، دو و سه انجام می شود، گفت: در سطح یک بیمار به پزشک عمومی مرکز بهداشت مراجعه می کند که در ۸۵ درصد موارد بیمار در این سطح به جواب خود می رسد.

وی ادامه داد: در سطح دوم با تشخیص پزشک عمومی، بیمار به متخصص در کلینیک های شبکه های درمانی ارجاع داده می شود و در صورت نیاز به درمان بیشتر به سطح سه معرفی می شود و بازخورد آن به سطوح پایین داده شده و در پرونده الکترونیک بیمار ثبت می گردد.

هاشمیان اجرایی شدن نظام ارجاع الکترونیک را راه برون رفت از مشکلات درمانی کشور دانست و گفت: با اجرایی شدن این نظام در بخش بهداشت ودرمان تغییرات قابل توجهی خواهیم داشت.

معاون درمان دانشگاه گفت: از ۲۳ شهریور ماه همچنین نوبت دهی الکترونیکی کلیه کلینیک های دانشگاه به صورت متمرکز انجام می شود.

وی ادامه داد:  شهروندان می توانند با شماره گیری ۱۶۷۷ یا از طریق سایت nobat.kmu.ac.ir یا کد ussd:*۷۸۸*۹۸۹۸# و یا دانلود اپلیکیشن موبایل از سایت nobat.kmu.ac.ir نوبت دریافت کنند.

وی هدف از نوبت دهی یکپارچه و متمرکز را افزایش رضایت مندی بیمار و همراه وی  و همچنین انضباط بیشتر کاری کلینیک‌های دانشگاه است.

هاشمیان همچنین از الکترونیکی شدن نسخه نویسی و نسخه پیچی در کلینیک های دانشگاه علوم پزشکی کرمان  در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مهم نیز با همکاری معاونت غذا و دارو دانشگاه و داروخانه ها انجام می شود.

وی از همراهی پزشکان عمومی و متخصص سطوح یک، دو و سه و همکاران ستادی در معاونتهای درمان و بهداشت و مدیریت فن آوری اطلاعات در اجرای این برنامه قدردانی کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=34316
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.