مالیات دریافتی نسبت به رشد اقتصادی استان کرمان تناسب ندارند

نایب رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران:

در سال ۱۳۸۷ سهم کرمان از وصول مالیات کشور حدود ۳۷۰ میلیارد تومان بوده که در سال ۱۳۹۸به ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که رشد اقتصاد استان بسیار کم‌تر از این نسبت بوده است.

نایب رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران در نشست همفکری نمایندگان اتاق کرمان در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی گفت: استان‌های فارس و اصفهان با وجود داشتن تولید ناخالص داخلی بیشتر از کرمان، مالیات کمتری را پرداخت می‌کنند؛ کرمانی‌ها نیز باید این درخواست را مطرح کنند تا با کاهش سهم مالیات، فضای کسب‌و‌کار بهتری را داشته باشند.

وی گفت: سهم کرمان از وصول مالیات کشور در سال ۱۳۸۷ حدود ۳۷۰ میلیارد تومان بوده که در سال ۱۳۹۸به ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده، در حالی که رشد اقتصاد استان بسیار کمتر از این نسبت بوده است.

جلیل کاربخش، نایب رئیس اتاق کرمان نیز در این جلسه با اشاره به سیاست های سازمان مالیاتی کشور برای تامین بخشی از بودجه سال آینده کشور از محل مالیات گفت: برای کمک به فعالان اقتصادی باید هیات های حل اختلاف مالیاتی تقویت شوند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امیدواریم پایه‌های مالیاتی توسعه و افزایش یابد تا هزینه مضاعفی به بنگاه‌های اقتصادی و صاحبان صنایع و مودیان شناخته شده تحمیل نشود و بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

کاربخش ادامه داد: سهم استان کرمان در لایحه بودجه ۹۸ حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان مصوب شده اما شنیده ها حاکی از آن است که سازمان امورمالیاتی کشور سهم وصولی مالیات سال جاری را ۴۵۰۰ میلیارد تومان ابلاغ کرده است. از این رو از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بعنوان ناظران بر حسن اجرای قانون درخواست داریم که به این امر مهم نظارت و رسیدگی نمایند زیرا اگر این فشار مالیاتی بر مودیان شناسنامه دار تحمیل شود امکان تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی در آینده نزدیک محتمل است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=38060

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.