در راستای طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت؛


آماده‌سازی بیش از ۳۰ هزار قطعه زمین در جنوب‌کرمان برای واگذاری

به گزارش کرمان‌نو، رئیس اداره نظارت بر طرحهای مسکن و بازآفرینی شهری گفت : بیش از ۳۰ هزار قطعه زمین در جنوب‌کرمان در حال آماده سازی برای واگذاری به متقاضیان واجد شرایط است.

 

.

 

حسین سلیمانی رئیس اداره نظارت بر طرحهای مسکن و بازآفرینی شهری در حاشیه بازدید از ساختمانهای در حال اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت : در جنوب کرمان طرح نهضت ملی مسکن روند رو به رشدی داشته است و با توجه به اراضی که تفکیک شد بیش از ۳۰ هزار قطعه زمین در حال آماده‌سازی داریم که با اتمام مراحل تسطیح ، قطعه بندی و ساخت کامل معابر به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.

او ادامه داد : در این طرح سایر زیرساخت‌های فرهنگی و خدماتی شامل مدرسه، مسجد، آب برق و… نیز فراهم خواهد‌شد.

سلیمانی با تاکید بر هم راستایی این پروژه.ها با طرح جوانی جمعیت اظهار داشت: بیشتر این اراضی در طرح جوانی جمعیت یعنی سه فرزندی و چهار فرزندی قابل ارائه به متقاضیان به همراه با تسهیلاتی که دولت برای مسکن در نظر گرفته خواهد بود.

عضو کار‌گروه مسکن اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان عنوان کرد: این اراضی به صورت انفرادی واگذار می‌شود.

او با اشاره به اینکه زمینه کار برای ساخت مسکن در جنوب کرمان فراهم شده، بیان کرد : تاکنون طرح نهضت ملی مسکن و در کنار آن طرح جوانی جمعیت با برنامه‌ریزی‌های کارشناسی پیش رفته و هدف‌گذاری ما برای خانه‌دار شدن مردم در ۱۴ شهر با کمک تسهیلاتی که در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، در حال اجرا است.

رئیس اداره نظارت برطرحهای مسکن و بازآفرینی شهری جنوب کرمان در پایان گفت: تسهیلات خود مالکی از دیگر برنامه‌های دولت برای مسکن بوده که تاکنون ۲۳۷ قرارداد در جنوب‌کرمان برای این امر منعقد شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118993
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.