معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا خبر داد؛


اجرای نرخ جدید جرایم رانندگی از ۲۳ تیرماه

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا از اجرای جدول جدید تخلفات رانندگی از ۲۳ تیرماه خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از مهر، محمدباقر سلیمی معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به مصوبه افزایش نرخ جرایم رانندگی اظهار داشت: کنترل تخلفات رانندگی و اجرای مقررات یکی از ارکان اساسی انضباط و ایمنی ترافیک در سطح جهان است، بر همین اساس در مواد ۲۱ و ۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، جدول جرایم رانندگی پیش‌بینی گردیده و باهدف توسعه انضباط ترافیک، پیشگیری از رفتارهای پرخطر رانندگی و ارتقا ایمنی تردد پلیس راهنمایی‌ورانندگی در راستای شرح وظایف قانونی با استفاده از روش‌های سنتی و هوشمند نسبت به کنترل تخلفات اقدام می‌کند.

او افزود: بر مبنای مستندات قانونی، قانون‌گذار به‌منظور حفظ آثار بازدارندگی جرایم رانندگی تعدیل جرایم رانندگی را بر اساس نرخ تورم سالیانه پیش‌بینی کرده است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: در خردادماه سال جاری پس از بررسی‌های کارشناسی و تحلیل وضعیت رفتارهای ترافیکی و تصادفات و جان‌باختگان ناشی از آن در سطح کشور، جدول جدید جرایم رانندگی با لحاظ ظرفیت‌های قانونی فوق و همچنین درنظرگرفتن شرایط اجتماعی و زیرساختی تعدیل و به تصویب هیئت دولت رسیده است.

سردار سلیمی ادامه داد: جدول جدید جرایم رانندگی پس از به‌روزرسانی سامانه‌های هوشمند از روز شنبه ۲۳ تیرماه در سطح کشور به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

او اذعان داشت: تخلفات رانندگی زمینه‌ساز بروز حوادث رانندگی است و به تعبیری هر تصادف نتیجه یک تخلف است و کوچک‌ترین یا ساده‌ترین تخلفات رانندگی هم که گاهی در ذهن برخی از افراد کم‌اهمیت جلوه داده می‌شوند می‌تواند یک حادثه تلخ و سنگین را به دنبال داشته باشد.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا تأکید کرد: همکاران ما به دنبال کشف تخلف و اعمال قانون بیشتر نیستند؛ ولی بر حسب وظیفه اگر در کنترل‌ها و نظم‌بخشی ترافیکی شاهد تخلفی باشند انتظار و خواست جامعه از ما این است که قوانین و مقررات راهنمایی رانندگی را به‌دقت نظارت و اجرا کنیم.

او در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیوستن همه هم‌وطنان عزیز به پویش نه به تخلف نه به جریمه شاهد رفتارهای مطلوب ترافیکی در رانندگی باشیم و افزایش نرخ جرایم رانندگی، بازدارندگی لازم را برای معدود افراد قانون‌گریز ایجاد و کاهش تصادفات و جان‌باختگان ناشی از آن را در پی داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119955
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.