رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد


جزئیات ثبت‌نام دو وام پرتقاضای دانشجویی اعلام شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از آغاز رسمی ثبت‌نام “وام تحصیلی” و “وام شهریه” از ۱۵ اسفند خبر داد و گفت: ثبت‌نام مابقی وام‌ها احتمالا بعد از تعطیلات نوروز صورت می‌گیرد.

دکتر مسعود گنجی ضمن بیان این مطلب و با اعلام اینکه طراحی سامانه جدید صندوق رفاه دانشجویان به اتمام رسیده و در مرحله آزمایشی ارائه خدمات دانشجویی هستیم، اظهار کرد: زمان ثبت‌ درخواست وام دانشجویی با تاخیر همراه است.

وی خاطرنشان کرد: در حال انتقال به سامانه جدید صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هستیم و سامانه جدید صندوق رفاه دانشجویان باید یک هفته به صورت آزمایشی فعالیت کند تا اگر ایراداتی دارد بتوانیم آن‌ها را برطرف کنیم که البته تا به امروز فعالیت آزمایشی سامانه بدون مشکل بوده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم یادآور شد: حدود دو هفته ای است که بازپرداخت وام‌های ما از طریق سامانه جدید آغاز شده است و تمامی ایرادات این حوزه نیز رفع شده و فعلا با مشکلی مواجه نیستیم. بر این اساس دانشجویان می‌توانند دفترچه‌ها و تسویه حساب‌های خود را دریافت کنند.

گنجی افزود: ما آموزش‌های لازم را برای نحوه کار با سامانه فوق به دانشگاه‌های دولتی ارائه داده‌ایم و این آموزش‌ها تا پایان هفته به مراکز آموزش عالی غیردولتی نیز داده خواهد شد.

وی با اشاره به فرصت دو ماهه ثبت‌نام برای دریافت وام های دانشجویی اظهار کرد: از زمان آغاز رسمی ثبت‌نام‌ها دانشجویان دو ماه فرصت ثبت‌نام دارند؛ ما نیز سعی می‌کنیم هیچ متقاضی دریافت وام از قلم نیفتد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: ثبت نام وام‌های دانشجویی با دو نوع “وام شهریه” و ” وام تحصیلی” که حجم بیشتری از تقاضاها را به خود اختصاص داده‌اند، آغاز می‌شود و ثبت نام مابقی وام‌ها نیز امکان دارد بعد از عید صورت بگیرد اما زمان دقیق آن بستگی به میزان تقاضا برای وام‌های مرحله اول دارد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=101945
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.