پس از اختلاف ۵۰ساله؛


صدور سند تفکیکی دانشگاه‌های باهنر و علوم پزشکی کرمان و بیمارستان افضلی‌پور

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان از صدور سند مالکیت تفکیکی و تغییر بهره‌بردار بیمارستان افضلی‌پور، دانشگاه شهید باهنر و دانشگاه علوم پزشکی کرمان و حل اختلاف پنج دهه‌ای بین دو دانشگاه شهید باهنر و علوم پزشکی کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان، سید مهدی هاشمی ضمن بیان این خبر گفت: حدنگاری در پیشگیری از اختلافات ملکی میان اشخاص حقیقی و حقوقی نقش مؤثر و تعیین‌کننده دارد و در این راستا برای صدور اسناد املاک دستگاه‌ها آمادگی داریم و قراردادهایی به‌منظور نقشه‌برداری رایگان اراضی دستگاه‌ها منعقد نموده‌ایم.

او افزود: در دهه پنجاه، سند دانشگاه کرمان که به همت نیکوکار ارجمند مرحوم علیرضا افضلی‌پور احداث شده بود، صادر گردید؛ اما در سالیان بعد دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بیمارستان افضلی‌پور نیز در محدوده زمین این دانشگاه (دانشگاه شهید باهنر فعلی) احداث شد.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه پنج دهه از تأسیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این محل می‌گذرد؛ اما به دلیل پاره‌ای مسائل و اختلافات و عدم درخواست از سوی دستگاه‌های بهره‌بردار، صدور سند تفکیکی و مجزا بر زمین‌مانده بود.

او افزود: باتوجه‌به دولتی بودن ملک و باهدف برداشتن هزینه از دوش نهادهای علمی، دو دستگاه ارشاد تا با بهره‌گیری از قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، نسبت به مستندسازی و تغییر بهره‌بردار اقدام کنند که با صدور گواهی بند “د” موضوع ماده ۲۶ آیین‌نامه اموال دولتی، نسبت به تغییر بهره‌بردار و صدور سند مالکیت اقدام گردید.

عضو هیئت نظارت ثبت استان کرمان در خاتمه بیان داشت: موضوع اصلی اختلاف ۵۰ساله بین دانشگاه شهید باهنر و دانشگاه علوم پزشکی کرمان، محدوده هر کدام از دستگاه‌ها بود که باتوجه‌به “قاعده حقوقی ید” بر اساس تصرفات و حصارکشی هر دستگاه، گواهی بند دال و متعاقب آن سند مالکیت تفکیکی بر اساس وضع موجود صادر و بدین ترتیب اختلاف مزبور مرتفع شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119339
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.