با پیگیری سازمان مدیریت بحران کشور و استاندار کرمان صورت گرفت؛


تصویب ۲۸۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های تامین آب اضطراری کرمان

سعیدی از تصویب ۲ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح‌های تامین آب اضطراری استان کرمان در جلسه اخیر هیئت وزیران خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجید سعیدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: هیئت وزیران در جلسه اخیر خود به منظور پیشگیری از تنش آبی، تامین و توزیع آب شرب شهری و پروژه‌های تکمیل طرح‌های تامین آب اضطراری، مبلغ ۲ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال به استان کرمان اختصاص داد.

او با بیان اینکه این اعتبار با پیگیری سازمان مدیریت بحران کشور و استاندار کرمان از محل اعتبارات مدیریت بحران کشور تامین شده است، افزود: این مبلغ برای اجرای پروژه‌های ۶۰ شهر شمالی و جنوبی استان کرمان مصوب شده است.

سعیدی ادامه داد: یک هزار میلیارد ریال از این مبلغ در اختیار شرکت آب منطقه‌ای استان برای کمک به تکمیل آب رسانی به شهر‌های شمالی استان کرمان قرار می‌گیرد.

او بیان کرد: یک هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال این مبلغ هم در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان برای حفر، تجهیز و احیای چاه آب، خطوط انتقال، افزایش ظرفیت تامین آب، احداث و تکمیل مخازن ذخیره آب شهر‌ها و اجرای خطوط انتقال آب بین شهری قرار داده می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان بیان داشت: شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان باید از طریق وزارت نیرو، پیگیر اعتبارات یاد شده باشند و بدون فوت وقت، عملیات اجرایی را به صورت اضطراری آغاز کنند.

او همچنین از تصویب مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال به صورت هزینه‌ای برای آب رسانی عشایری و روستایی در سطح کشور در هیئت وزیران، خبر داد و گفت: این اعتبار در اختیار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و سازمان امور عشایری قرار گرفته است.

سعیدی بیان داشت: شرکت آب و فاضلاب و ادارات کل امور عشایر شمال و جنوب استان مکلف هستند از طریق دستگاه‌های متبوع، پیگیر گرفتن سهم استان کرمان باشند و نتیجه را به استانداری اعلام کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=72491
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.