راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان


احتمال یخ‌زدگی جاده‌های استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان با اشاره به احتمال یخ‌زدگی جاده‌های این استان طی امشب از شهروندان خواست درصورت مسافرت به توصیه‌های راهداری توجه کنند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، احسان عراقی‌زاده روز یکشنبه گفت: به مردم توصیه می‌شود هنگام سفرهای جاده‌ای علاوه بر زنجیر‌چرخ، سوخت و خوراک کافی را حین سفر به‌همراه داشته باشند و حتما نکات ایمنی و توصیه‌های راهداری را جدی بگیرند.

وی گفت: روند پاسخگویی سامانه ۱۴۱ با افزایش تعداد نیرو سریع‌تر از گذشته شده و افراد می‌توانند پیش از انجام سفرهای جاده‌ای از وضعیت بارندگی و شرایط جوی محورها مطلع شوند.

آماده باش و شروع تیغ زنی جاده های برفگیر

 

مدیرکل راهداری استان کرمان همچنین با اشاره به شروع بارش برف و باران در بسیاری از محورهای ارتباطی استان گفت: نیروها و تیم‌های امدادی راهداری اکنون در حالت آماده باش کامل قرار گرفته‌اند و تیغ‌زنی جاده‌ها در برخی نقاط نیز شروع شده است.

به گفته وی بارندگی‌های استان کرمان از صبح روز گذشته آغاز شده و تاکنون در اکثر نقاط استان بارندگی رخ داده است.

وی اظهار داشت: سامانه بارشی از دیشب به صورت بارش برف در مناطق شمال، شمال غرب، شمال شرق و مرکز استان ازجمله شهرستان‌های زرند، کوهبنان، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، بردسیر، بافت و رابر مشاهده شد و اکثر گردنه‌های این مناطق درگیر بارش برف بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه از دیشب نمک‌پاشی و شن‌ریزی در محورهای ارتباطی استان آغاز شده است تصریح کرد: مقدار باران و برف در برخی از محورهای ارتباطی به حدی رسید که راهداران را مجبور به تیغ‌زنی راهها کرد و اکنون محورهای ارتباطی استان باز هستند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه محورهای ارتباطی استان کرمان تا این لحظه باز هستند و تردد در آن برقرار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان همچنین افزود: مناطق شرقی استان کرمان ازجمله شهرستان‌های بم، فهرج، نرماشیر و ریگان، حتی گردنه دهبکری نیز طی ۲ روز گذشته هیچ بارندگی نداشتند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=99315
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.