انسداد ۱۷۵ راه، آبگرفتگی ۷۰ منزل و قطع آب، برق و تلفن برخی نقاط کرمان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان ضمن تشریح آخرین وضعیت سیل در نقاط مختلف این استان از جمله مشکلات ایجاد شده را انسداد ۱۷۵ راه روستایی در ۶ شهرستان، سه محور اصلی، هفت جاده فرعی و آبگرفتگی ۷۰ منزل روستایی تا این زمان اعلام کرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، از روز گذشته بارش شدید باران در مناطق مختلف استان سبب بروز سیلاب شده است؛ کانون مشکلات بیشتر در جنوب و شرق استان کرمان است که با انسداد راه ها، قطع برق برخی مناطق و نیز آبگرفتگی منازل همراه بوده است.

مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به اینکه مقدار بارش ها طی دیروز و امروز در استان کرمان کمتر از بارش های هفته گذشته بوده است افزود: اما حجم مقدار روان آب جاری شده بر روی زمین با توجه به رطوبت زمین و وجود گل و لای نسبت به بارش های قبل بیشتر است.

وی اظهار داشت: همچنین ۴۴ روستای استان کرمان طی بارندگی اخیر در معرض خطر سیلاب بودند که با اقدامات زیرساختی انجام شده مشکلی برای آنها پیش نیامد.

سعیدی به قطع برق و آسیب رسیدن به شبکه انتقال برق ۳۴ روستا در کرمان اشاره کرد و افزود: ۳۲ روستای استان نیز دچار قطع آب هستند که برخی به دلیل قطع برق موتورپمپ ها بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به قطع ارتباط مخابراتی ۱۵ روستای این استان در سیل اخیر گفت: سیل همچنین سه راه اصلی و هفت راه فرعی استان کرمان را مسدود کرد.

وی اظهار داشت: محور ارتباطی منوجان – رودان (هرمزگان) نیز دقایقی قبل بازگشایی شد اما محور رودبار – زهکلوات و زهکلوت – ایرانشهر(سیستان و بلوچستان) همچنان مسدود است.

گفتنی است، مسئولان ریگان در شرق استان نیز اعلام کرده بودند که ۲ کودک در جریان سیل مفقود هستند و تلاش برای یافتن و نجات آنان ادامه دارد.

همچنین آنطور که استانداری کرمان اعلام کرده اسکان اضطراری در روستای کروچان شهرستان رودبارجنوب آغاز شده است.

جنوب استان کرمان هفته پیش نیز در جریان بارش ها دچار سیلاب شدید شده بود و میزان خسارت های آن افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83611
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.