ورود افراد غیربومی به مناطق سیل‌زده جنوب کرمان ممنوع شد

فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: اجازه ورود افراد غیربومی به مناطق سیل‌زده جنوب کرمان داده نمی‌شود‌.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده استان کرمان اظهار داشت: توزیع غذای در بین مردم آسیب‌دیده در اولویت ما بود.

او با بیان اینکه در روز اول و دوم غذای گرم طبخ و در بین مردم توزیع شد افزود: به واسطه خطراتی که در بحث شیوع کرونا وجود داشت و رعایت مسائل ایمنی تصمیم گرفته شده تا توزیع غذای گرم متوقف و اقلام غذایی به صورت بسته‌بندی و کنسروی توسط سپاه و هلال احمر در بین مردم انجام شود.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با عنوان اینکه مردم این منطقه در کنار سعه صدری که دارند اهل کار و عمل بوده و دست بکار شده‌اند گفت: ما در مناطق سیل‌زده جنوب استان نیاز به نیروی کار نداریم.

او با بیان اینکه رودبار جنوب که بیشترین آسیب را در سیلاب‌های اخیر دیده است منطقه سفید کروناست افزود: این احتمال وجود دارد کسانی که با هدف خدمت و کمک به منطقه بیایند ناقل بیماری باشند.

سردار معروفی با اشاره به اینکه در حال حاضر منطقه قرق شده و هیچ فرد غیربومی اجازه ورود به منطقه را ندارد تصریح کرد: اجازه ورود به منطقه به هیچ گروه جهادی و هیچ خیری داده نمی‌شود.

او با بیان اینکه مردم این منطقه در حال حاضر با مشکلی مواجه شدند که مالی است و اجازه نمی‌دهیم که این مشکل به مشکل بزرگ‌تری تبدیل شود که جان آن‌ها را تهدید کند افزود: مردمی که قصد کمک به سیل‌زدگان کرمان را دارند می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به سپاه و هلال احمر تحویل دهند.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با تاکید بر اینکه تمامی این کمک‌ها در جیرفت جمع‌آوری، ضدعفونی و بسته‌بندی شده و با خودرو‌های کانکس‌دار به دست آسیب دیدگان می‌رسد تصریح کرد: در کنار کرامت، سلامت مردم منطقه هم برای ما اهمیت دارد.

او با بیان اینکه اولویت بعدی ما در بحث مهندسی است و با اشاره به تخریبی که در زیرساخت‌ها و راه‌های عبور سیلاب در منطقه اتفاق افتاده گفت: در حاضر ۱۹ دستگاه مهندسی سپاه از نیروی زمینی، هوا فضا، قرارگاه خاتم و سپاه استان در منطقه در حال در حال فعالیت است.

سردار معروفی با اشاره به اینکه بازگشایی راه‌های مناطق سیل‌زده در حال انجام است افزود: تا روز گذشته برق برخی روستا‌های این مناطق قطع بود که با بازگشایی راه آن‌ها مشکل ترمیم خطوط و شبکه انتقال برق به آن‌ها رفع شد.

او با بیان اینکه بالگرد نیروی دریایی سپاه هم به منطقه آورده شده گفت: بررسی هوایی مناطق سیل‌زده و کمک‌رسانی به روستا‌های گرفتار در سیلاب و بارریزی برای آن‌ها توسط بالگرد انجام شده است.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با اشاره به راه‌اندازی بیماستان صحرایی نیروی دریایی سپاه با ۲۰ تخت در منطقه جازموریان افزود: این بیمارستان مجهز بوده و استقبال خوبی از آن شده است.

او با بیان اینکه با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هم هماهنگ شده و مسئول احسان این ستاد به منطقه اعزام شده است افزود: منازل، کشاورزی و احشام مردم منطقه آسیب زیادی دیده و پیشنهاد شده تا دستور حضرت آقا به مردم این منطقه اهدا شده و به تامین لوازم زندگی آن‌ها کمک شود تا بتوانیم زندگی آن‌ها را احیا کنیم.

سردار معروفی با اشاره به اینکه در کنار بحران کرونا در استان که در این زمینه هم ورود کردیم مردم سیل‌زده را فراموش نکرده و تا آخر در کنار آن‌ها هستیم تصریح کرد: مردم خط قرمز ما هستند و این مردم بیشترین وفاداری را به نظام داشته و از کمترین امکانات برخوردار هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=45737
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.