تناقض در تصمیم‌گیری در مورد پمپ بنزین‌ها ادامه دارد | یکی میبنده یکی باز میکنه

در حالی که روز گذشته رییس انجمن جایگاه‌داران کل کشور از تصمیم تعطیلی ۷۰ درصدی پمپ بنزین‌ها در قالب “طرح نجات” خبر داده بود؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اخبار منتشر شده مبنی بر تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت را تکذیب کرد.

روز گذشته خبری از زبان رییس انجمن جایگاه‌داران کل کشور مبنی بر تصمیم تعطیلی ۷۰ درصدی پمپ بنزین‌ها در قالب “طرح نجات” منتشر کردیم.

در آن خبر اسدالله قلی‌زاده گفت: درصورتی‌که رایزنی‌ها با دولت در اوایل هفته نتیجه بخش نباشد چاره‌ای جز تعطیلی نداریم و این اقدام صرفا در مرحله اول خواهد بود که با ادامه روند موجود مرحله دوم را اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای اینکه خدمات توزیع سوخت قطع نشود، به کار می‌گیریم و با توجه به کاهش تا ۷۰درصدی مراجعه به جایگاه‌ها مشکلی پیش نخواهد آمد.

قلی‌زاده افزود : ما شرمنده کارکنان‌مان هستیم و چاره‌ای جز معرفی ایشان برای دریافت بیمه بیکاری نداریم؛طرح نجات احتمالا در مرحله اول تا پانزدهم اردیبهشت ادامه می‌یابد.

این در حالی است که به گزارش ایسنا شب گذشته سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: هیچ کدام از پمپ بنزین های کشور اجازه تعطیلی ندارند.

فاطمه کاهی با بیان اینکه حتی جایگاههای خصوصی نیز نمی توانند فعالیت خود را متوقف کنند، اظهار کرد: تمام تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی برای تامین سوخت مورد نیاز خودروها در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: تمامی جایگاه ها در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

مصرف روزانه بنزین به ۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید

همچنین کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه از ابتدای فروردین‌ امسال تا پایان روز جمعه (۸ فروردین‌ماه) میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور به ۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر در روز رسیده است، تاکید کرد:

با وجود کاهش مصرف سوخت، هیچ برنامه‌ای برای تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت در کشور وجود ندارد و همه جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی در کل مناطق کشور به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی به مردم و مراجعان هستند.

طبق اعلام وزارت نفت، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی در عرصه سوخت رسانی پایدار، اخبار منتشر شده مبنی بر تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت را تکذیب کرد و گفت: لازم است هموطنان در کمال آرامش و با رعایت مسائل بهداشت فردی و محیطی و بدون هرگونه استرس و اضطرار، در طول شبانه‌روز به جایگاه‌های عرضه سوخت مراجعه و سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

جایگاههای سوخت تعطیل نمی شود

روابط عمومی کانون انجمن های صنفی صاحبان جایگاههای اختصاصی سراسر کشور نیز امروز اعلام کرد: این کانون باهمکاری انجمن های سراسر کشور  با بیش از ٣٠٠٠ عضو متشکل از صاحبان جایگاههای اختصاصی عرضه سوخت  و  بالغ بر ٤٠ هزار نفر از شاغلان مستقیم و غیر مستقیم پس از اعلام رسمی شیوع  ویروس کرونا در کشور ، تاکنون علیرغم بیمار شدن تعدادقابل توجهی از همکاران مستقر در جایگاهها ، همچنان درخدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نورزیده و تعطیلی جایگاهها را خیانت به تلاشگران مبارزه با این بیماری همه گیر و هموطنان دانسته و همچنان به ادای این وظیفه ملی و خداپسندانه ادامه خواهند داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=45975
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.