یک مسئول استانداری کرمان:


ارائه خدمات به اتباع خارجی با کارت شناسایی جدید انجام می‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان گفت: باتوجه‌به ساماندهی اتباع خارجی، ارائه تمام خدمات به اتباع با کارت شناسایی جدید و مدارک معتبر انجام خواهد شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، روح‌الله خضری‌پور مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان شامگاه دوشنبه در دیدار با اعضای شورای مهمانشهر (محل نگهداری مهاجران) بردسیر افزود: باتوجه‌به ساماندهی که در زمینه اتباع بیگانه صورت‌گرفته، ازاین‌پس در سطح استان و به‌خصوص مهمانشهرها، ارائه تمام خدمات صرفاً با کارت شناسایی جدید و مدارکی که دارای اعتبار هستند، انجام خواهد شد.

او ادامه داد: افرادی که نسبت به تمدید و دریافت کارت و مدارک جدید اقدام نکرده‌اند، اتباع غیرمجاز محسوب و مطابق قانون با آنها برخورد می‌شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با تأکید بر اینکه شوراهای امور اتباع باید در بهره‌برداری حداکثری از منابع و به‌منظور تقویت امور و حل مسائل و مشکلات مردم اقدام کند تصریح کرد: مهمانشهرها به‌صورت بالقوه دارای ظرفیت اجتماعی و اقتصادی بالایی هستند که وظیفه شورا بالفعل و عملیاتی‌کردن آنها است.

او عنوان کرد: شورا باید از تصدی‌گری فاصله بگیرد و نقش ستادی خود را در هدف‌گذاری و تصمیم‌سازی برای امور زیربنایی تقویت کند و با تدابیر حکیمانه و مؤثر همانند لوکوموتیو یک قطار موتور محرک در پیشبرد امور باشد.

خضری‌پور ادامه داد: در این راستا اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری نیز صرفاً از برنامه‌های هدفمند و اثربخش حمایت می‌کند.

او تصریح کرد: شورا سریع نسبت به افزایش منابع درآمدی برای تقویت اقدامات فرهنگی، مذهبی، عمرانی و غیره، برنامه‌های خود را ارائه کند، ضمن اینکه هزینه‌های دریافتی از ساکنان و درآمدهای ناشی از اماکن تجاری در مهمانشهرها بر اساس نظر کارشناس رسمی و بر معیار عدالت صورت پذیرد تا درآمدها واقعی شود و به‌جای انتفاع عده‌ای از کسبه، تمام ساکنان و عموم مردم از این منابع بهره ببرند.

در استان کرمان ۲ مهمانشهر در شهرستان‌های بردسیر و رفسنجان وجود دارد که حدود ۱۲ هزار نفر از مهاجرین در آنجا ساماندهی شده و زندگی می‌کنند.

این مهمانشهرها تحت نظارت و مدیریت اداره کل امور اتباع و استانداری کرمان هستند و به‌صورت شورایی اداره می‌شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117762
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.