شهردار کرمان


منطقی‌تر است که به‌جای اجرای یک تقاطع غیرهم‌سطح معابر اصلی شهر را آسفالت کنیم

شهردار کرمان، با اشاره به نگاه عدالت‌محور در اجرای پروژه‌های شهری گفت: در سال‌جاری، 170 پروزه در مقیاس محله‌ای اجرا می‌شود.

سعید شعرباف، در دیدار با تعدادی از سرداران دوران دفاع مقدس و لشکر 41 ثارالله، با بیان اینکه اجرای پروژه‌های بزرگ مثل تقاطع غیرهم‌سطح که به‌خوبی هم دیده می‌شود، کار دشواری نیست، تصریح کرد: اما متأسفانه در مناطق محروم شهر، عقب‌افتادگیِ فراوانی داریم؛ به همین دلیل، درتلاشیم بخشی از کمبودها را جبران، و زیرساخت‌های اصلی محله‌های مختلف شهر را فراهم کنیم.

وی افزود: بودجۀ 1300 میلیارد تومانی شهرداری در سال پایانی دورۀ گذشته، امسال به 4300 میلیارد تومان افزایش یافته که حدود 1700 میلیارد تومان از این رقم، پروژه‌های عمرانی در مقیاس محله‌ای است.

شهردار کرمان ادامه داد: به‌طور مثال شهرک «شهید همت»، فاقد هرگونه فضای سبز بود و یا معابر محلۀ «سرآسیاب»، با 50 هزار نفر جمعیت، از آسفالت مناسبی برخوردار نبود که تلاش کردیم بخشی از عقب‌افتادگی این مناطق برطرف شود.

شعرباف، با اشاره به اضافه‌شدن 60 دستگاه اتوبوس به سیستم حمل‌و‌نقل عمومی گفت: در سال گذشته معادل تعداد اتوبوس‌های فعال در سطح شهر، به سیستم حمل‌و‌نقل عمومی اتوبوس اضافه شده است.

وی، به نیاز معابر اصلی شهر کرمان به آسفالت اشاره کرد و گفت: سه میلیون مترمربع از معابر اصلی شهر کرمان نیاز به آسفالت دارد؛ بنابراین، منطقی‌تر است که به‌جای اجرای یک تقاطع غیرهم‌سطح که درنهایت ترافیک را از یک نقطۀ شهر به نقطه‌ای دیگر منتقل می‌کند، معابر اصلی شهر را آسفالت کنیم.

به گزارش کرمان‌نو و به نقل از کرنا شهردار کرمان افزود: در سه‌ماه نخست سال‌جاری بیش از دو برابر مدت مشابه سال گذشته و بیشتر از سال‌های پیش از آن، معابر شهر کرمان آسفالت شد که این روند همچنان ادامه دارد.

شعرباف، همچنین به حضور مهندسان بسیجی در فضای پیمانکاری شهرداری کرمان اشاره و بیان کرد: با حضور مهندسان بسیجی، ضمن افزایش کیفیت و سرعت، پروژه‌ها با قیمت پایین‌تری در حال اجراست.

وی افزود: ادامۀ این اتفاق، زیرساخت را در حوزۀ پیمانکاری تغییر می‌دهد.

شهردار کرمان، به اقدامات گستردۀ شهرداری کرمان در سومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: شهرداری کرمان در زمینۀ برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها تاکنون، یکی از پیشروترین دستگاه‌ها و تمام‌قد پای کار بوده است، اما در این حوزه، با وضعیت مطلوب فاصله داریم که نیازمند عزم استانی و ملی است.

شعرباف، به موضوع هویت در شهر کرمان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه شهر کرمان، ماهیت هویتی قبل و بعد از شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی دارد که منحصربه‌فرد است، گفت: کرمان، شهری است که در آن، هویت ملی و مذهبی، و سابقۀ تمدنی و پهلوانی، با سابقۀ اسلامی و دینی، به شکل بسیار جذابی درهم تنیده شده است.

شهردار کرمان همچنین حضور سرداران دوران دفاع مقدس در کنار شهرداری کرمان و استفاده از تجربیات آن‌ها را بسیار مغتنم دانست و بر استفاده از ظرفیت آن‌ها در حوزه‌های تخصصی تأکید کرد.

محمد امینی‌زاده، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست، با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری، برای کمک از ظرفیت تخصصی یادگاران دوران دفاع مقدس، دست یاری و استمداد دراز می‌کند، گفت: ظرفیت تخصصی و معنوی بزرگواران دفاع مقدس و یاران سردار دل‌ها، برای ما بسیار راه‌گشا خواهد بود.

محمدامین شمسی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست، با اشاره به اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان در مراسم سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی گفت: شهرداری کرمان در مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها در سال گذشته، تمام توان خود را به‌کار گرفت.

سیدمحمدصادق تقوی، عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرمان هم، ضمن تشکر از حضور پیشکسوتان جهاد و شهادت در این نشست، اظهار امیدواری کرد شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان، با بهره‌گیری از روحیۀ جهادی یادگاران دوران دفاع مقدس، مسیر دشوار و پرتلاطم خدمت به مردم را درست طی کند.

جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان نیز، با تأکید بر استفاده از تجربیات ارزشمند فرماندهان لشکر 41 ثارلله در دوران دفاع مقدس، به مسایل شهری اشاره کرد و گفت: اگرچه مشکلات شهری فراوان است، اما موفقیت شهرداری در شهر کرمان، در نحوۀ خدمت‌رسانی است.

سرهنگ ناصر بهروز، به برگزاری مراسم سالگرد سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی هم اشاره کرد و گفت: برای مراسم سالگرد سردار دل‌ها، در حوزۀ زیرساخت‌ها بسیار کمبود داریم؛ بنابراین، از هم‌اکنون، باید کرمان را برای چهارمین سالگرد شهادت آن شهید عزیز، آماده کنیم.

لازم به ذکر است؛ در این نشست، سرداران و یادگاران دوران دفاع مقدس، ضمن تأکید بر آماده‌سازی شهر و به‌ویژه گلزار شهدا برای چهارمین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، به برخی مشکلات شهری ازجمله توجه به زیرساخت‌های شهری، نام‌گذاری معابر شهر به نام شهدای آموزش، رسیدگی به وضعیت متکدیان و زباله‌گردها، تعدد سرعت‌کاه‌ها در شهر کرمان و کُندبودن برخی مراحل اداری در شهرداری، اشاره کردند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=107080
7 نظرات
 1. محسن می گوید

  درود و خسته نباشید.
  خواهشا حالا که اسم خیابان میرزاآقاخان شمالی رو عوض کردید، یه فکری هم برای آسفالتش بکنید. خیلی حیفه که خیابانی که در امتداد پارک نشاط، فردوسی و خیابان جهاد قرار داره وضعیت آسفالت مناسبی نداشته باشه. ممنون

 2. علی ربیعی می گوید

  با سلام وخسته نباشید خداوند به کسانی که دل برای هم وطنانشان بسوزنند وبرایش کاری انجام دهند آجر
  عطا نمایید همین بس از نعمت دعای خیر برآورده شوید
  محترمانه بعرض شهردار مردمی کرمان
  برسانم که یک سری هم به خیابان
  اسدآبادی بزنند تا ببینند که پیمانکار فاصل آب بعد از کندن خیابان چگونه
  آسفالت کردن خیلی به سختی باید رانندگی کنیم درحالی که پول آسفالت. از
  شرکت آبفا دریافت کردن فردا ماها باید
  امتیاز بخریم وپول پرداخت کنیم به چه
  قیمتی خواهشمندم حتما یکسر به این
  خیابان بزنید عرض حال زیاد هست مزاحم اوقات شریفتان نشوم تشکر

 3. خط فقری می گوید

  مرد حسابی پل شرف اباد درست کن توی اوج ترافیک ده تا چراغ قرمز سرویست میکنه،

 4. بدی می گوید

  مردم که در شهر رفت و امد میکنند .بهتر از هر شعر گوییی مشکلات مردم را میدانند.پس هر کسی کار خودش.

 5. رضا می گوید

  تو رو خدا از افراطی گری دست بردارید اونم از جیب ملت این همه تابلو و تبلیغات بخدا خود سردار هم راضی نیست از این چاپلوسی و افراط گری مکتب حاج قاسم با تو چشم کردن ترویج پیدا نمی کنه مرد عمل باشد .سر هر تیربرق یه پرچم سیاه زدین پول اینا از کجا میاد؟بعد بالای هم تیر برق ها لامپ های سوخته ای که چند ساله تعویض نشده اند .اونم از ورودهای شهرمون که از لحاظ روشنایی و زیبایی افتضاح اونم از وضعیت کوچه ها

 6. آرین می گوید

  به چه بخور بخوری بشه
  یک میلیاردش هم خرج شهر نمیشه

 7. Saleh می گوید

  لطفا بعد از تغییر نام خیابان میرزاآقاخان، اقدامی در جهت بهبود وضعیت آسفالت خیابان و کوچه ها انجام شود، با سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.