نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس:


با راه اندازی صنایع جانبی از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری می‌شود

شریعتی گفت: در جوار معادن زغال سنگ، سرب و روی صنایع جانبی و پایین دستی احداث خواهد شد تا از خام فروشی مواد جلوگیری می شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، عفت شریعتی کوهبنانی به اتفاق سرپرست فرمانداری کوهبنان با سرمایه گذار بخش خصوصی در کوهبنان ملاقات کردند.

در این نشست عفت شریعتی کوهبنانی گفت: باید ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه معادن زغال سنگ، سرب روی و… را تقویت کنیم تا در راستای اشتغال و پویایی اقتصاد شهرستان اقدام شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کوهبنان و بخش طغرالجرد ظرفیت‌های نهفته در عرصه‌های زغال سنگ، سرب و روی، سنگ آهن، خاک نسوز و… دارد که باید با بهره جستن از بخش خصوصی فعال شوند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: تمام تلاش ما این است که از خام فروشی مواد معدنی کوهبنان جلوگیری شود و در جوار معادن زغال سنگ بخش طغرالجرد صنایع جانبی و پایین دستی احداث گردد که هم در اقتصاد و اشتغال شهرستان موثر است و هم از خام فروشی مواد جلوگیری می‌شود.

در ادامه مجید توکلی سرپرست فرمانداری کوهبنان گفت: تلاش ما در راستای عمران، آبادانی و پیشرفت شهرستان است لذا مشاوران در عرصه‌های مختلف را بزودی مشخص خواهیم کرد.

وی گفت: باید از شعار بسوی عمل و خدمت رسانی به مردم حرکت کنیم لذا باید تلاش شود با توجه به ظرفیت‌های بالای شهرستان بزودی کوهبنان الگوی معدنی و اقتصادی برای سایر شهرستان‌های کشور باشد.

توکلی افزود: باید از برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای سرمایه گذاری بهره ببریم لذا رصد پهنه‌های معدنی در حال مطالعه است تا برنامه ریزی بهتر و راحت‌تر برای اکتشاف و استخراج صورت پذیرد.

وی گفت: ما سومین ذخایر سرب و روی در کشور بعد از زنجان و‌مهدی آباد هستیم لذا بدنبال سرمایه گذاران متبحر و متخصص برای فعال کردن معادن سرب و روی هستیم.

سرپرست فرمانداری کوهبنان گفت: با تمام وجود از سرمایه گذاران استقبال خواهیم کرد و به آنان امید می‌دهیم که موانع فعالیت را بر طرف کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95062
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.