مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان


روزانه چند نفر در استان کرمان زندانی می‌شوند؟

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان با بیان اینکه ۸۱۹ زندانی غیربومی در زندان های استان کرمان حضور دارند، گفت: در سال جاری به طور متوسط روزانه ۶۲ نفر به زندان‌های استان کرمان وارد شده‌اند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، سیدمجتبی حسینی ششم آذرماه در نشست کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان کرمان اظهار کرد: ۸۱۹ زندانی غیربومی در زندان‌های استان کرمان حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه تعداد زندانیان واجد شرایط آزادی مشروط در استان کرمان ۱۹۵ نفر است، افزود: در سال جاری به طور متوسط روزانه ۶۲ نفر به زندان‌های استان کرمان وارد شده اند.

حسینی بیان کرد: همچنین امسال ۵۸۳ نفر با استفاده از آزادی مشروط، ۵۷۲ نفر با استفاده از تعلیق مجازات، ۵۹۶ نفر با گذشت شاکی، ۶۱۸ نفر با مرخصی منجر به آزادی و ۱۳۴ نفر با استفاده از عفو از زندان های استان کرمان آزاد شده‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان بیان کرد: در هشت ماهه سال جاری ۱۸۷۶ بازدید مقامات قضایی از زندان‌های استان را داشته‌ایم.

وی افزود: میانگین دادرسی الکترونیک و اعزام زندان به مراجع قضایی ۸۴ درصد است و در شهرستان‌های بافت، کرمان و بم بیش از ۹۰ درصد اعزام‌ها به مراجع قضایی به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

حسینی یادآور شد: در شهرستان منوجان نیز ۱۰۰ درصد اعزام‌ها به مراجع قضایی به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، معاون قضایی دادگستری کل استان کرمان نیز در این جلسه با یان اینکه کاهش جمعیت کیفری در استان کرمان با جدیت دنبال می‌شود، گفت: جرائم مربوط به مواد مخدر سهم بالایی در تعداد زندان‌های استان دارند و باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای مدیریت زندانیان این حوزه انجام شود.

رضا طالبی‌زاده تصریح کرد: انتظار می‌رود که در دادسراها و دادگاه‌های انقلاب در راستای مجازات جایگزین حبس در حوزه مواد مخدر توجه ویژه ای صورت گیرد و با استفاده از قرارهای کفالت و وثیقه جلوی ورود مددجویان به زندان‌ها گرفته شود.

وی بر افزایش استفاده از پابند الکترونیک نیز تاکید کرد و گفت: کم بودن محدوده مراقبتی، عدم استقبال محکومین و مواردی از این دست موجب عدم بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های این حوزه شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98860
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.