زاهدی، نماینده مجلس:


حوادث تروریستی کشور از تبعات حضور اتباع بیگانه غیرمجاز است

زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: حوادث تروریستی کشور از تبعات حضور اتباع بیگانه غیرمجاز است که ساماندهی کافی برای آن نشده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، زاهدی، نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ در صحن مجلس با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در خصوص ساماندهی اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور به‌هیچ‌عنوان کفایت نمی‌کند، تصریح کرد: حوادث تروریستی در کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان و فارس نشان از آن دارد که حضور آنان در کشور و استان کرمان تبعات بسیار ناگواری از حیث امنیت، اقتصاد، مسائل اجتماعی و فرهنگی به دنبال داشته است. امیدوارم که در این خصوص با سرعت و قاطعیت اقدام لازم صورت بگیرد.

زاهدی در بخش دیگری از نطق میان دستور خود بر لزوم رفع مشکلات آبی حوزه انتخابیه‌اش، از رئیس جمهور خواست تا موضوع عزل مدیر شرکت ملی مس ایران را پیگیری کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با تاکید بر اینکه چالش بزرگ دیگری که در کرمان با آن مواجهیم بحث کمبود شدید آب شرب است، اضافه کرد: در ۱۲ سال گذشته بارها و بارها فریاد «کرمان تشنه است!» را از تریبون مجلس سر داده‌ام. ضمن تقدیر از انجام پروژه بزرگ انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان، یادآور می‌شوم کرمان هنوز تشنه است.

زاهدی ادامه داد: در مراسم کلنگ‌زنی و بازدید رئیس جمهوری از پروژه انتقال آب از خلیج فارس به شهر کرمان برای آب شرب، قول داده شد که قبل از تابستان سال جاری آب شرب به کرمان برسد؛ اما شواهد و قرائن حاکی از آن است که این قول محقق نمی‌شود. از طرفی با توجه به وضع وخیم بارندگی در سال جاری در کرمان، بیم تهدیدات اجتماعی امنیتی می‌رود. امیدوارم دولت بتواند به گونه‌ای برنامه‌ریزی انجام دهد که وعده داده شده محقق شود.

او بار دگر ضمن مخاطب قرار دادن رئیس جمهور، عنوان کرد: اخیراً در وزارت صمت اتفاقی افتاده است که حسب ظاهر خلاف این مشی جناب‌عالی است؛ خواهشمند است هیاتی را مأمور کنید که علت عزل مدیرعامل پاکدست، انقلابی، مدیر، مدبر، کارآمد و مبارزه با فساد شرکت ملی مس ایران را جویا شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ادامه داد: جالب است بدانید چند روز قبل از عزل وی، حکم اولیه زندان و بازداشت برای برخی از افرادی که در زیرمجموعه‌های این شرکت سوءاستفاده‌های چندصد میلیاردی انجام داده بودند، صادر شده بود؛ حال این شبهه ایجاد شده که آیا جرم این مدیر مدبر و انقلابی مبارزه با فساد بوده است.
زاهدی افزود: امیدوارم حضرت‌عالی هیاتی را مأمور رسیدگی به این عزل نابه‌جا تعیین و نتیجه آن را به مردم اعلام کنید تا این شبهه برطرف شود که علت عزل مبارزه با فساد نبوده است. ضمن آنکه به مدیران جدید بایستی گفت اگر بخواهید سرپوشی روی آن بگذارید، ملت و مردم کرمان ساکت نخواهند نشست.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117209
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.