افت فشار آب از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح در همه مناطق کرمان

مدیر امور مناطق آبفا شهرستان کرمان گفت: سال ها است در حالت عادی چون مصرف آب بیشتر از تولید آن است از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح مخازن از چرخه خارج می شوند تا برای روز بعد آب گیری شوند.

در روزهای اخیر پیام هایی از طرف مخاطبان کرمان نو مبنی بر افت فشار آب و قطعی آب شرب بخش زیادی از شهر کرمان مثل محله توکل آباد یا خیابان شهید قدوسی و … از ساعت ۲۳ شب تا ۶ صبح به دست ما رسید.

مدیر امور مناطق آبفا شهرستان کرمان می‌گوید: با توجه به شیوع ویروس کرونا نزدیک به ۳۰ درصد مصرف آب نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

صمدانی ادامه داد:

سال ها است در حالت عادی چون مصرف آب بیشتر از تولید آن است از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح مخازن از چرخه خارج می شوند تا برای روز بعد آب گیری شوند.

وی افزود: به همین دلیل برخی مناطق با افت فشار آب یا قطعی آب مواجه می‌شوند.

صمدانی گفت: اگر این کار انجام نشود قادر به تامین روزانه آب نخواهیم بود.

ضرورت صرفه‌جویی بیشتر در مصرف آب

امسال با فراگیر شدن موضوع آلودگی به ویروس کرونا و لزوم رعایت موازین بهداشتی با افزایش مصرف بیشتری روبرو هستیم، شهروندان با توجه به کاهش شدید منابع آبی و در پیش بودن بهار و تابستان گرم سال آینده از مصارف غیرضروری آب چشم‌پوشی کنند.

شست و شوی فرش و قالیچه در منازل موجب هدر رفت حجم زیادی آب می‌شود و بهتر است، برای شست‌وشوی فرش‌ها از طریق قالی‌شویی‌ها اقدام نمود و برای صرفه‌جویی در مصرف آب از شستن دیوارها با آب شرب بپرهیزیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=44543
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.