افزایش غلظت غبار در استان کرمان؛ از عصر امروز وضعیت هوا بهبود می‌یابد

کارشناس هواشناسی استان کرمان با اشاره به افزایش غلظت غبار در شمال استان گفت: وزش باد و گرد و خاک در جنوب و شرق استان کرمان ادامه دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، فهیمه راستی با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوایی استان کرمان اظهار داشت: امروز در مناطق شمالی استان و در شهرستان‌هایی از جمله راور و انار و شهرهای شمالی به واسطه وزش باد و گرد و خاک روز گذشته افزایش غلظت غبار را داشتیم.

وی با بیان اینکه تا عصر امروز رفته رفته و به تدریج از غلظت غبار در این مناطق کاهش می‌یابد گفت: امروز از شدت وزش باد در شمال استان کرمان کاسته شده و تنها در نیمه جنوبی و جنوب شرق استان کرمان وزش باد و گرد و خاک ادامه دارد.

کارشناس مرکز هواشناسی استان کرمان افزود: امروز در مناطقی مانند ریگان، فهرج و زهکلوت احتمال کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت غبار به همراه دارد.

وی بیان کرد: در سایر مناطق استان کرمان نیز در روزهای آینده جوی به طور نسبی پایدار گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد را در ساعت بعد از ظهر پیش‌بینی می‌کنیم.
راستی ادامه داد: امروز صبح در برخی از مناطق نیمه شمالی استان کرمان از جمله انار، رفسنجان و سیرجان حدود هفت درجه کاهش دما را نسبت روز گذشته در همین ساعت داشتیم.

وی با اشاره به اینکه دمای صبح امروز کرمان ۱۰ درجه سانتیگراد بود که نسبت به دیروز دو درجه کاهش دما داشتیم گفت: حداکثر دما امروز کرمان به ۲۸ تا ۲۹ درجه می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=87187
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.