رفسنجانی‌ها در معابر آبگرفته تردد نکنند؛ چاله و فرونشست‌ها خطرناک است

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری رفسنجان اعلام کرد: مردم در خیابان ها و معابر به دلیل آبگرفتگی های ناشی از سیلاب اخیر تردد نکنند زیرا وجود چاله ها و فرونشست ها در خیابان ها جان آنان را تهدید می کند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، محمدرضا رحمانی تاکید کرد: تردد مردم در خیابان ها و معابر باعث کندی عملیات و فعالیت نیروهای امدادی نیز می شود.

وی افزود: همچنین امکان دارد این افراد دچار حوادث شوند که باعث مضاعف شدن کار نیروهای امدادی می شود لذا با تردد نکردن از معابر و خیابان ها بگذارند نیروهای امدادی فعالیت های خود را به منظور جمع آوری آب ها و بازگشایی مسیرها انجام دهند.

رحمانی با بیان اینکه تمامی ادارات شهرستان و بخش های توابع به غیر از ارگان های امدادرسان اعم از بسیج، هلال احمر، شهرداری، سپاه و فرمانداری امروز تعطیل شده است گفت: بانک ها نیز در این روز خدمات ارائه نمی دهند و تعطیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی ها عصر امروز یکشنبه نیز بارندگی ها در رفسنجان آغاز می شود و مردم باید بیشتر مراقبت کنند.

این مسئول از شهروندان خواست حتی الامکان امروز از منازل خود خارج نشوند مگر برای انجام کار ضروری تا موجب کندی روند کار تیم های امدادی و مراکز خدمات رسان در سطح شهر نگردند.

بارندگی ها در رفسنجان از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده و با بروز سیلاب ها موجب خسارات زیادی به بخش های مختلف کشاورزی، زیرساخت های جاده ای، آب، برق و گاز شده است.

آبگرفتگی معابر شهری و روستایی در رفسنجان از مشکلات مهم این شهرستان است؛ همچنین شکستگی ۲ خط لوله آب شرب شهر رفسنجان طی روزهای اخیر مشکل آفرین شده بود.

مدیریت بحران استانداری کرمان درخواست فوری کف کش، پمپ و ماشین آلات سنگین برای تخلیه آب در رفسنجان کرده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=94739
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.