روند کاهش دما در کرمان ادامه دارد

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: روند کاهش دما و خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی تا پایان هفته در استان ادامه دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مریم سلاجقه با اشاره به این که هم اکنون آسمان استان صاف تا کمی ابری است گفت: برای امروز روند کاهش دما در سطح استان پدیده غالب است.

او افزود: با توجه به روند کاهش دما خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی در شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد و کهنوج دور از انتظار نیست.

سلاجقه با اعلام اینکه سیب زمینی بیشتر خطر سرمازدگی را دارد بیان کرد: گلخانه داران، دامداری‌ها، مرغداری‌ها و انبار داران مراقب تنظیم گرمایشی سالن‌ها باشند.

او گفت: گلخانه‌های که سیستم گرمایشی ندارند تا طلوع آفتاب یک ساعت یکبار با آب چاه محصولات خود را آبیاری کنند.

سلاجقه با اشاره به اینکه بیشترین خطر سرمازدگی از دوشنبه شب آغاز و تا جمعه ادامه دارد افزود:کشاورزان با تامین سوخت از سرمازدگی محصولات خود جلوگیری کنند.

سلاجقه بیان کرد: شهرستان منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان بود وصبح امروز شهربابک با دمای ۹ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۶ درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: امروز کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۱۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=81480
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.