مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان:


سیل و طوفان ۸۹۴۲ میلیارد تومان خسارت به استان کرمان وارد کرده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت:از سوم تا ۹ مردادماه جاری سیل و طوفان حدود ۸۹۴۲ میلیارد تومان خسارت به استان کرمان وارد کرده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، مجید سعیدی درباره خسارت های سیل تابستانی به استان کرمان اظهار کرد: براساس برآورد کارشناسان دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها، از سوم تا ۹ مردادماه جاری سیل و طوفان حدود ۸۹۴۲ میلیارد تومان خسارت به استان کرمان وارد کرده است.

وی افزود: ۳۹۶۴ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به بخش زیربنایی و ۴۹۷۸ میلیارد تومان در بخش کشاورزی و دام است و بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی شهری و روستائی آسیب دیده که باید یا بازسازی یا تعمیر شود.

سعیدی تصریح کرد: ۹۱ دستگاه خودرو در سیلاب استان کرمان آسیب دیده و چهار نفر فوتی داشته ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: این ارزیابی و برآورد خسارت ها به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شده تا در دستور کار هیئت دولت برای تصویب اعتبارات مربوط به بازسازی بخش های مختلف قرار بگیرد.

وی ادامه داد: جبران خسارت سیل و طوفان جدا از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است به دلیل اینکه در استان های زیادی این خسارت ها رخ داده و باید جداگانه در هیئت وزیران مطرح شود؛ گرچه خسارت های سیل و طوفان استان کرمان به صورت مفصل به اطلاع ریاست جمهوری رسیده است.

سعیدی درباره وضعیت قنوات و چاه های کشاورزی متاثر از سیل بیان کرد: مشکلات شبکه ها و تاسیسات آبی متاثر از سیل برطرف شده، مگر اینکه بازسازی کلی نیاز باشد و به جهاد کشاورزی اختیار داده شد فعلا از منابع موجود به استناد ماده ۱۸ قانون مدیریت بحران بازسازی قنوات را با همکاری کشاورزان آغاز کند تا اعتباراتی که دولت می دهد، جایگزین شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: تعداد بالای خودروهای خسارت دیده در سیل نشان می دهد برخی هم استانی ها هشدارها را نادیده گرفتند و دچار سیلاب، آب بردگی خودروها و خسارت شدند و حتی فوتی های سیل استان به دلیل نادیده گرفتن هشدارها و اخطارهای مکرر بوده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه علی رغم هشدار و اطلاع رسانی هایی که به روش های مختلف صورت گرفته بود، برخی بی توجهی کرده و در سیل آسیب دیدند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95332
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.