وضعیت آب و هوای کرمان | پیش بینی بارش باران در کرمان

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز افزایش ابر و بارش باران در برخی مناطق استان پیش بینی می‌شود.

مریم سلاجقه، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابریست، گفت: برای امروز بارش باران در شمال و غرب و گاهی وزش باد موقت و کاهش دما در استان پیش بینی می‌شود.

او با اعلام اینکه آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب از بالادست، طغیان رودخانه‌های فصلی، احتمال سیلابی شدن مسیل ها در غرب و شمال استان دور از انتظار نیست، افزود: بیشترین شدت بارش روز جمعه در مناطق شمالی و غرب استان است و در نیمه جنوبی استان نیز تا صبح شنبه فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتری ادامه خواهد داشت.

سلاجقه تأکید کرد: دامداران باید از تردد، توقف و چرایی دام در مسیر رودخانه ها خودداری و مردم از سفر‌های غیر حضوری پرهیز کنند و دستگاه‌های اجرایی نیز آمادگی لازم را داشته باشند.

او تصریح کرد: کشاورزان، انبارداری مناسب را انجام دهند و کوهنوردان هم از صعود به ارتفاعات خوداری کنند.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: مردم منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با ۳۳ درجه‌ سانتیگراد، گرم‌ترین روز را در استان پشت سر گذاشته اند، لاله زار نیز با دمای یک درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۵ درجه‌ی سانتیگراد اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۲۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=58275
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.