پیش‌بینی سیلاب و کاهش دما در کرمان| هواشناسی هشدار نارنجی صادر کرد

اداره کل مدیریت بحران استانداری کرمان روز چهارشنبه با استناد به پیش بینی هواشناسی برای روزهای آینده هشدار سطح نارنجی بارش باران، برف و توفان صادر و اعلام کرد که تدابیر پیشگیرانه باید مدنظر قرار گیرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از این اداره کل، در این اطلاعیه تشدید فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه ۲۳ دی تا یکشنبه ۲۶ دی در استان های مختلف کشور از جمله کرمان پیش بینی شده است.

اعلام شده است که مناطقی از کرمان نیز طی روزهای آتی دیگر بارش برف و باران، آذرخش، وزش باد شدید موقت و کاهش دما در نواحی مستعد ریزش تگرگ، مناطق با اقلیم سرد و ارتفاعات خواهد بود.

براساس این گزارش برای روز شنبه ۲۵ دی در سراسر استان کرمان و برای روز یکشنبه ۲۶ دی برای نیمه جنوبی کرمان اخطار سطح نارنجی و تشدید سامانه بارشی اعلام شده است.

درباره احتمال جاری شدن روان آب، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، سیلابی شدن رودخانه ها، لغزندگی، پدیده مه و کاهش دید در جاده ها، مسدود شدن جاده های کوهستانی و برف گیر، احتمال افت فشار گاز، تاخیر یا احتمال لغو پروازها هشدار داده شده است که ضرورت دارد دستگاه های متولی و مردم مراقبت کنند.

در این اطلاعیه، پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل ها، پرهیز از سفرهای غیرضروری، تجهیز خودروها و ادوات زمستانی و اطمینان از وضعیت سوخت کافی، اجتناب از فعالیت های کوهنوردی و جابه جایی عشایر کوچ رو، جمع آوری دام ها از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، مدیریت در مصرف انرژی و اطلاع رسانی از سوی رسانه ها مورد تاکید قرار گرفته است.

همچنین در این اطلاعیه و هشدار بر آمادگی فرمانداری ها، شهرداری ها، دهیاری ها، پلیس راه، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سایر دستگاه های اجرایی متولی برای انجام تمهیدات لازم در پیشگیری از خسارت های احتمالی و آمادگی برای برف روبی تاکید شده است.

به گزارش کرمان نو، استاندار کرمان پیش از این نیز روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان هشدار داده بود.

استان کرمان بویژه در مناطق جنوبی طی هفته گذشته درگیر سیلاب بود که خسارت هایی را به بار آورد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان خسارت های ناشی از حوادث طبیعی سیل، برف و توفان طی چهار روز از ۱۲ تا ۱۶ دیماه جاری در ۱۹ شهرستان استان کرمان ۲ هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان ارزیابی و برآورد اعلام کرده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83302
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.