۲ گروه متخلف شکار و زنده‌گیری پرندگان وحشی در جیرفت دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت از دستگیری ۲ گروه شکارچی و عامل زنده‌گیری پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست جیرفت، مطهره  قریشی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین گشت زنی و پایش مناطق در عرصه های طبیعی به منظور جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز در بخش ساردوئیه موفق به دستگیری متخلف شکارچی پرندگان وحشی شدند.

وی اظهار داشت: از یک گروه متخلفان یک قطعه کبک شکار شده و یک قبضه اسلحه شکاری تک لول و مقداری ادوات شکار کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت ادامه داد: از گروه دیگر که در باغ شخصی اقدام به زنده گیری پرندگان وحشی می کردند با اخذ نیابت قضایی بخش ساردوئیه نسبت به بازرسی از باغ اقدام و در بازرسی از این باغ یک قطعه کبک وحشی زنده گرفتار در دام و انواع تله ها پرندگان کشف و ضبط و به منظور رسیدگی به تخلف انجام شده، صاحب باغ به دستگاه قضایی معرفی شد.

وی با بیان اینکه پرنده کشف شده در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد، گفت: طبق تبصره ۴۴۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست بهای ضرر و زیان وارده به محیط زیست، شکار و یا زنده گیری هر قطعه کبک مبلغ سه میلیون ریال است که برابر با قانون از متخلف اخذ خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت از شهروندان، طبیعت دوستان و گردشگران خواست در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از زنده گیری پرندگان را به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت یا شماره تماس رایگان ۱۵۴۰  گزارش کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77125
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.