۹۰ درصد مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان از شرایط اضطراری خارج شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: تاکنون ۹۰ درصد از مناطق آسیب‌دیده از سیل جنوب استان کرمان از شرایط اضطراری اولیه خارج شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، مجید سعیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان اظهار داشت: با تلاش‌های انجام شده تاکنون ۹۰ درصد از مناطق آسیب‌دیده از سیل از شرایط اضطراری اولیه خارج شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه سیل ۱۲ دی‌ماه در جنوب استان کرمان بسیار وسیع و گسترده بود عنوان کرد: اسکان اضطراری هزار و ۷۸ نفر آسیب‌دیده از سیل در جنوب استان کرمان انجام شده است.

وی با اشاره به پاکسازی گل و لای هزار و ۷۰۰ منزل در مناطق سیل‌زده استان گفت: به زیرساخت‌ها و شبکه‌ها و تاسیسات برق و آب و راه‌های جنوب استان کرمان خساراتی وارد شد که تاکنون رفع مشکل تاسیسات شبکه آب و برق ۸۵ روستا انجام شده است.

سعیدی از بازگشایی ۱۷۰ راه اصلی روستایی و عشایری در محاصره سیلاب در جنوب استان کرمان خبر داد و افزود: امدادرسانی در مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه اقلام امدادی شامل غذای گرم، پتو، موکت و وسایل گرمایشی بین ۱۳ هزار و ۲۶۵ نفر آسیب‌دیده از سیل در جنوب استان توزیع شده گفت: امدادرسانی با بالگرد‌های نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر به مناطق صعب‌العبور انجام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و رئیس سازمان مدیرکل بحران کشور به مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان خبر داد و افزود: مصوبات سفر مخبر معاون اول رئیس جمهور برای رفع نیازهای مناطق سیل‌زده جنوب استان در حال پیگیری است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=82962
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.