مدیر مجتمع مس درآلو:


اولین کنسانتره تولیدی مجتمع مس درآلو به مجتمع مس سرچشمه رفسنجان فرستاده شد

 مدیر مجتمع مس درآلو گفت: نخستین کنسانتره تولیدی در این مجتمع، چهارشنبه ۱۵ آذرماه به مجتمع مس سرچشمه رفسنجان فرستاده شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، محمدرضا سرحدی اظهار کرد: تمام مراحل عملیات اجرایی مجتمع مس درآلو مشتمل بر معدن و کارخانه تغلیظ به پایان رسیده و تنها تأمین آب این مجتمع از سوی رابر باقی‌مانده است که امیدواریم پیرو مذاکرات شرکت ملی صنایع مس ایران با شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان، این مسئله نیز رفع شود و مجتمع در مدار تولید قرار گیرد.

او بیان کرد: ورودی کارخانه تغلیظ این مجتمع ۷ میلیون تن خاک با عیار ۳۷ صدم درصد است و توان تولید ۱۰۰ هزار تن کنسانتره با عیار ۲۵درصد را دارد.

 مدیر مجتمع مس درآلو با بیان این‌که کنسانتره تولیدی این مجتمع به دیگر مجتمع‌های مس استان کرمان ارسال خواهد شد، تصریح کرد: برای احداث و راه‌اندازی مجتمع مس درآلو ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و از حدود چهارراه قبل آماده تولید است.

 سرحدی حل مسئله تأمین آب را برای تولید دائم و راه‌اندازی پایدار این مجتمع ضروری دانست و گفت: برای تولید دائمی در مجتمع مس درآلو به آب به میزان ۱۲۰ لیتر در ثانیه نیاز داریم درحالی‌که از دو ماه پیش، تنها ۲۰ لیتر در ثانیه تأمین شده که با ذخیره‌سازی به میزان ۴۵ هزار مترمکعب توانستیم ۸ روز مداوم در سه شیفت تولید داشته باشیم.

 مدیر مجتمع مس درآلو عنوان کرد: در طی تولید این مدت، علاوه بر پایش وضعیت تولید، بررسی روند عملکرد تجهیزات نیز توسط همه ارکان پروژه و حمایت مجتمع مس سرچشمه انجام شده و در حال حاضر نیز مشکلات مشاهده‌شده در حال رفع‌شدن هستند.

 او توضیح داد: باتوجه‌به این موضوع که بخشی از کنسانتره باید در تیکنر مس باقی بماند، از ۳۰۰ تن کنسانتره تولیدی، ۱۸۷.۵ تن با عیار ۲۱درصد با حضور حراست و همکاران شرکت افق به مجتمع مس سرچشمه رفسنجان فرستاده شد.

او با تبریک آغاز تولید مجتمع مس درآلو به مدیرعامل و همه همکاران شرکت ملی صنایع مس ایران، ابراز امیدواری کرد با تأمین آب پایدار، این مجتمع تولید دائمی خود را رسماً آغاز کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=112001
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.