مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان خبر داد


انتخاب پایگاه میراث جهانی بم به عنوان پایگاه برتر کشوری

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان گفت: در همایش کشوری “به استقبال نوروز” پایگاه میراث جهانی بم به عنوان پایگاه نمونه و برتر کشور انتخاب شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، فریدون فعالی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان امروز 16 اسفندماه با اعلام این خبر، به برگزاری دومین همایش “به استقبال نوروز” با حضور وزیر میراث‌فرهنگی و مسئولان کشوری اشاره و اظهار کرد: پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن، بواسطه اهتمام در امر مرمت، حفاظت و ساماندهی ارگ تاریخی بم و همچنین معرفی شایسته این اثر در مراسم “نوروزگاه ۱۴۰۱” از بین ۱۵۳ پایگاه میراث جهانی و ملی کشور به عنوان پایگاه نمونه و برتر کشور انتخاب شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: در این مراسم وزیر میراث‌فرهنگی از دکتر محسن قاسمی، به عنوان مدیر نمونه کشوری در حوزه پایگاه‌های میراث‌فرهنگی تجلیل کرد.

او خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته فعالیت‌های موثری در زمینه مرمت و بازسازی ارگ تاریخی بم انجام شده که خوشبختانه در همایش مذکور به بهترین شکل از مدیر و پرسنل پرتلاش پایگاه میراث جهانی بم تقدیر شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102202
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.