استاندار کرمان در بازدید از باغ موزه هرندی گفت


باید به توسعه باغ موزه هرندی کمک کرد

استاندار کرمان و هیات همراه صبح امروز به بررسی مسائل باغ موزه هرندی پرداختند و قول‌هایی برای گسترش این مکان دادند تا جانی دوباره به این باغ موزه باستانی بخشیده شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، استاندار کرمان در بازدید از باغ موزه هرندی گفت: مشکل باغ موزه هرندی کرمان در فضای کم آن است لذا باید کمک کنیم که این مجموعه توسعه یابد. فضاهای نگهداری اشیای تاریخی باید در این موزه توسعه یابد تا ظرفیت‌های خوبی برای گردشگری استان ایجاد کنیم.

محمدمهدی فداکار افزود: باغ موزه هرندی کرمان در حوزه ساز و باستان شناسی، یافته‌های منحصر به فردی در سطح کشور و حتی دنیا دارد که برخی از آنان در حوزه هنری و فرهنگی بی‌نظیر است اما این موزه به صورت مطلوب معرفی نشده است.

وی اظهار داشت: مردم باید بدانند چنین مجموعه‌ای در استان کرمان وجود دارد تا ظرفیت خوب این موزه شکوفا شود.

وی با تاکید بر ضرورت گسترش باغ موزه هرندی کرمان گفت: مقرر شد ساختمانی به کنار این باغ موزه اضافه شود و بخش خصوصی برای انجام بخشی از آن باید وارد عمل شود؛ آمد و رفت این مجموعه اصلاح و ساخت سازه‌ها را پیگیری می‌کنیم.

ارائه طرح گسترش باغ موزه هرندی کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان گفت: باغ موزه هرندی به عنوان یکی از ظرفیت های خوب میراث فرهنگی و گردشگری این استان قلمداد می شود و بایستی از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده کرد.

فریدون فعالی افزود: بیش از ۱۰ هزار قلم کشفیات محوطه های مختلف باستانی این استان در باغ موزه هرندی کرمان نگهداری می شود که در بخش های مختلفی از جمله باستان شناسی و موزه ساز به نمایش در آمده است.

وی اظهار داشت: بخش های مختلف باغ موزه هرندی کرمان به عنوان یک ظرفیت شاخص در کشور قابل نمایش است و برخی از آثار آن می تواند در بهترین موزه های دنیا به نمایش درآید و بزرگی این موزه را به تصویر بکشد.

فعالی عنوان کرد: یکی از برنامه های ما در اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ساماندهی باغ موزه هرندی بود و باغ شاهزاده ماهان به همت استانداری کرمان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ساماندهی شد و اکنون در پروژه ورودی بیاض کار می کنیم و در بخش های مختلف میراث فرهنگی این استان کار انجام می گیرد.

وی با اشاره به هزینه کردن چهار تا پنج میلیارد تومان در باغ موزه هرندی کرمان افزود: سیاست ما این است با وارد کردن بخش خصوصی بتوانیم رونق بیشتری به این بنا بدهیم و در این خصوص کافی شاپ، رستوران و واحد اقامتی و پذیرایی به این مجموعه الحاق می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: بازارچه و خانه خلاق صنایع دستی و گالری های هنری در طرح گسترش باغ موزه هرندی قرار دارد و زیر آن نیز گنجینه امن تاسیس می شود و اگر این اتفاق بیفتد فضای گردشگری این باغ موزه با استقبال بیشتری روبرو خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103666
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.