دلایل عدم توسعه صنعت گردشگری استان

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نبود پرواز خارجی به مقصد استان کرمان را یکی از دلایل عدم توسعه صنعت گردشگری استان کرمان برشمرد و گفت: البته راه اندازی پروازهای خارجی باید برای شرکت های هواپیمایی نیز دارای صرفه اقتصادی باشد.

“فریدون فعالی” امروز دوشنبه ۲۲ مهرماه در حاشیه بازدید از چند دفاتر خدمات مسافرتی شهر کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۲ دفتر خدمات مسافرتی در سطح استان کرمان فعال هستند که طبق گزارش بازرسان اداره نظارت معاون گردشگری این اداره کل تعداد ۳۰ دفتر غیر فعال می باشند.

وی با اشاره به عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان، تصریح کرد: در حال حاضر بخشی از تورهای ورودی به استان کرمان توسط دفاتر خدمات مسافرتی سایر استان ها اجرا می شود که باید نقش دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان در برنامه ریزی و اجرای تورهای ورودی پررنگ تر شود.

فعالی با اشاره به مثلت گردشگری اصفهان، شیراز و یزد، تصریح کرد: باید این مثلث به مربع گردشگری اصفهان، شیراز، یزد و کرمان تبدیل شود و این مهم بدون کمک همه فعالان صنعت گردشگری میسر نخواهد بود.

این مقام مسئول، نبود پرواز خارجی به مقصد استان کرمان را یکی از دلایل عدم توسعه صنعت گردشگری استان کرمان برشمرد و افزود: البته راه اندازی پروازهای خارجی باید برای شرکت های هواپیمایی نیز دارای صرفه اقتصادی باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خواهان ارائه خدمات مطلوب تر در تورهای مسافرتی شد و گفت: ارائه خدمات نامناسب سبب ترغیب هم استانی ها به انجام سفر از طریق دفاتر خدمات مسافرتی سایر استان ها می شود ضمن آنکه در راستای ارائه خدمات با کیفیت دفاتر خدمات مسافرتی غیرفعال استان کرمان لغو مجوز می شوند.

فعالی با تاکید بر اینکه دفاتر خدمات مسافرتی در زمینه افزایش گردشگران ورودی به استان کرمان بسیار تاثیر دارند، تاکید کرد: باید با تهیه و تدوین بسترهای سفر زمینه برای حضور بیش از پیش گردشگران فراهم آید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان کرمان جزو استان های مقصد گردشگری نیست، خاطرنشان کرد: این مسئله ریشه در مشکلات متعددی دارد که تنها با تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولتی مرتفع می شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36537
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.