سفر «مونسان» به کرمان

دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت در نشستی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: اقدامات خوب سازمان میراث فرهنگی بیانگر رویکرد جدید این سازمان به ارتقای توانمندی های مرتبط با این سازمان مهم در حوزه فعالیت های اجرایی کشور است.
به گزارش ایسنا وی بیان کرد: اقدامات خوبی در حوزه گردشگری کشور در حال انجام است و حرکت به سمت ایجاد و استفاده از ظرفیت های گردشگری در اقتصاد، تحولات خوبی را در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور فراهم خواهد کرد.
پورابراهیمی در ادامه گفت: وضعیت استان کرمان در این خصوص متفاوت تر است و به نظر می رسد باید با مورد توجه جدی تر سازمان قرار گیرد. ظرفیت های حوزه میراث فرهنگی به دلیل تعداد و گستره آن در کرمان استان را در جایگاه ویژه ای قرار داده که متاسفانه در حد مطلوب مورد شناسایی و انعکاس قرار نگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش گردشگری کرمان علی رغم تنوع اقلیمی گسترده شاهد عدم وجود زیرساخت ها هستیم و در بخش صنایع دستی هم می توان اقداماتی را برای ارتقای ان در استان فراهم کرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش های سال های اخیر از سوی مدیران میراث نیازمند تکمیل و ارتقا است، بیان کرد: امیدواریم مدیرکل جدید میراث استان تحولات اساسی را در این حوزه به عمل اورد و با تجربیات و سوابق وی در ماموریت های میراث فرهنگی امیدواریم انتظارات ما به وقوع بپیوندند و شاهد تحولات اساسی باشیم.
وی در ادامه از رئیس سازمان میارث فرهنگی دعوت کرد که با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با امام جمعه و استاندار کرمان، در اواسط مرداد ماه به استان کرمان سفر کند و پیگیری طرح ها و حل مشکلات مربوط به فعالان بخش گردشگری، و میراث فرهنگی و صنایع دستی شمال و جنوب استان را داشته باشد.
دکتر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این دیدار با قدردانی از زحمات دکتر پورابراهیمی رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس و حمایت ها و تلاش های این کمیسیون در تصویب قوانین مرتبط با میراث فرهنگی و حمایت از اقتصاد گردشگری در کشور اعلام کرد: امیدواریم با همکاری مجلس و دولت شاهد افزایش ظرفیت ها و توانمندی ها در این بخش باشیم.
وی در ادامه با پذیرش دعوت دکتر پورابراهیمی برای حضور در کرمان بیان کرد: در اواسط مرداد ماه برنامه سفر به کرمان را تنظیم و موضوعات مربوطه سرفصل های مخلتف گردشگری در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم در نشست هایی با امام جمعه و استاندار و مسئولان ارشد استان بتوانیم تصمیمات خوبی اتخاذ کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=30824
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.