از شدت ناپایداری‌های جوی کاسته می‌شود


روند افزایشی دما در کرمان

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز از وقوع ناپایداری‌های جوی که به صورت افزایش ابر و رگبار پراکنده باران است کاسته می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران،  حمیده حبیبی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کمی ابری تا ابریست گفت: وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابرو رگبار پراکنده باران، وزش تند‌باد‌های لحظه‌ای در سطح استان دور از انتظار نیست.

او افزود: طی این مدت با توجه به نوع بارش‌ها رگبار‌های پراکنده باران که باعث جاری‌شدن روان‌آب‌ها از بالا‌دست، سیلابی‌شدن رودخانه‌های فصلی، جاری شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

حبیبی تصریح کرد: افزایش دما نیز در سطح استان پیش‌بینی می‌شود. او بیان داشت:وزش باد و گردوخاک در مناطق شرقی استان باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی و افزایش غلظت غبار نیز دور از انتظار نیست.

او گفت: کهنوج و منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۵ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان کرمان بود لاله‌زار با دمای ۹ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان کرمان به ثبت رسیده است.

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۸ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=105325
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.