پیش‌بینی اداره هواشناسی کرمان


هشدار خیزش گردوغبار در کرمان

درباره افزایش غلظت غبار، خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق استان تا ابتدای هفته آینده هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از مهر، اداره کل مدیریت بحران استانداری کرمان با استناد به گزارش هواشناسی درباره افزایش غلظت غبار، خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق به‌ویژه مناطق شمالی، غربی و نوار شرقی استان از امروز (چهارشنبه) تا ابتدای هفته آینده هشدار سطح زرد صادر کرد.

 با شدت‌گرفتن وزش باد و تداوم شرایط انتقال ریزگرد از استان‌های هم‌جوار و صحرای امارات به استان افزایش غلظت غبار، خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در اغلب مناطق به‌ویژه مناطق شمالی، غربی و نوار شرقی استان تا ابتدای هفته آینده دور از انتظار نیست.

 بر اساس هشدار سطح زرد هواشناسی، این پدیده وزش باد شدید همراه با گردوخاک در مناطق نیمه شمالی، غربی و نوار شرقی استان مانند شهرستان‌های انار، بم، راور، ریگان، کوهبنان، کهنوج، قلعه گنج، منوجان، رفسنجان و بخش شهداد نمود بیشتری خواهد داشت.

 طبق این هشدار هواشناسی، در پی پدیده جوی روزهای پیش رو و در اثر احتمال خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و شعاع دید افقی، احتمال اختلال در مسیرهای ارتباطی استان کرمان به سایر استان‌های هم‌جوار وجود دارد.

 احتیاط در عبور و مرور جاده‌ای، اجتناب از رفتن و فعالیت‌های طولانی در فضای باز به‌ویژه سالمندان و گروه‌های حساس، آمادگی فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی به‌منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی در این اطلاعیه توصیه شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=109068
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.