تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی در کرمان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان گفت: نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی کرمان در ایام نوروز و ماه رمضان تشدید می شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، آمنه زینلی گفت: از ۱۴ اسفند ماه امسال طرح تشدید نظارت و کنترل بهداشتی دامپزشکی بر مراکز عرضه مواد خام دامی مرغ فروشی ها، قصایی ها، ماهی فروشی‌های سردخانه ها، مراکز بسته بندی، کشتارگاه‌های دام و طیور، رستوران‌ها و هتل‌ها و غیره و سایر مراکز تحت نظارت دامپزشکی به همت تیم های نظارتی ثابت و سیار در دو شیفت کاری صبح و عصر در حال اجرا است.

به گفته او این طرح تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان می گوید: صدور مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای حمل مرغ زنده به کشتارگاه‌های طیور شهرستان به صورت فعال و روزانه در این ایام انجام خواهد گرفت.

به گفته او رعایت زنجیره سرد در سلامت محصولات پروتئینی اهمیت بسیار بالایی دارد و بدین منظور عرضه هر گونه فرآورده خام دامی از سوی خودرو‌های سیار که خارج از زنجیره سرد قرار دارند، ممنوع است و شهروندان از خرید فرآورده‌های خام دامی از این گونه افراد خودداری کنند.

زینلی گفت: متخلفان که با این اقدامات، بهداشت و سلامت شهروندان را با مخاطره همراه می‌کنند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

زینلی  از شهروندان تقاضا کرد: هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه محصولات خام دامی را در کوتاه ترین زمان از طریق شماره تلفن ۳۲۱۳۶۳۹۹ به شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان اطلاع دهند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86583
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.