برگزاری مانور مشترک حفاظت از اراضی کشاورزی در ۴۰ روستا در جیرفت

مدیر جهادکشاورزی شهرستان جیرفت گفت: مانور مشترک گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی در سطح ۴۰ روستا از بخش ساردوییه شهرستان جیرفت برگزار شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، محمدحسن رییسی مدیر جهادکشاورزی جیرفت در حاشیه برگزاری مانور مشترک گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی شهرستان جیرفت اظهارکرد: با توجه به اهمیت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی مانور مشترک با هدف آگاهی بخشی قوانین به بهره‌برداران و پیشگیری از تخریب و تغییر کاربری زمین های کشاورزی با همراهی دستگاه های مربوطه در منطقه ساردوییه شهرستان جیرفت برگزار شده است .

مدیر جهادکشاورزی عنوان کرد: این مانور متشکل از ۹ تیم در ۴۰ روستا انجام شد که عملیات پایش و نظارت بر اراضی کشاورزی از منطقه سربیژن ساردوییه آغاز و در نزدیکی روستای هنزا مرز بین شمال و جنوب استان پایان یافت.

رییسی افزود: در این مانور از کارشناسان حفظ کاربری اراضی مراکز جهاد کشاورزی حوزه عملکرد شهرستان جیرفت بهره گرفته شد که اکیپ های پایش پس از مشاهده و شناسایی ۴۹ مورد تغییر کاربری های غیرمجاز اراضی کشاورزی در منطقه ضمن تکمیل فرم های مربوطه و صدور اخطاریه ، موارد تخلف را جهت تشکیل پرونده و پیگیری اقدامات قانونی بعدی به امور اراضی شهرستان گزارش نمودند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان جیرفت از عموم مردم خواست در راستای حفظ راضی کشاورزی همکاری کنند و گفت : در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۳۱ سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی اطلاع رسانی نمایند تا با مشارکت مردم از زمین های زراعی و باغی محافظت و با معارضین و متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=89827
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.