تا ساعاتی دیگر صورت می‌گیرد:


جلسه اضطراری سرمازدگی باغ‌های پسته استان کرمان با حضور وزیر جهاد کشاورزی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برودت شدید هوا و سرمازدگی باغ‌های پسته استان کرمان در طی روزهای اولیه سال جاری با پیگیری‌های صورت گرفته امروز جلسه اضطراری در این خصوص با حضور وزیر جهاد کشاورزی استاندار کرمان، مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی، مدیرعامل بانک کشاورزی، مدیر عامل صندوق توسعه ملی، رییس اتاق بازرگانی کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور، دکتر محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه جلسه روز گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس با توضیح این خبر اظهار کرد: با توجه به خسارت بسیار سنگین وارد شده به  محصول باغ داران پسته در استان کرمان  تشکیل جلسه اضطراری با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مسوولین مربوطه در دستور کار  قرار گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در خصوص میزان  خسارت وارد شده افزود: گزارشهای اولیه انجام شده بیانگر این است که بیش از ۷۵ درصد از اراضی باغی پسته استان کرمان بین ۳۰ تا ۹۰ درصد دچار خسارت سنگین شده است که عملا موجب از بین رفتن محصول پسته استان  گردیده  است.

پور ابراهیمی افزود: با توجه به برآورد اولیه می توان میزان خسارت وارده در سطح باغ های شهرهای شمالی استان کرمان شامل رفسنجان، کرمان ، شهربابک ،سیرجان ، زرند، راور و انار را بالغ بر ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: پیشنهاد میشود  جبران بخشی از خسارت های وارد شده به باغ داران پسته از مجل منابع صندوق بیمه محصولات کشاورزی و استمهال وام  های کشاورزان و نیز تخصیص منابع جدید برای باغات خسارت دیده صورت پذیرد.

نماینده مردم کرمان و راور با اظهار تشکر از  توجه ویژه وزیر جهاد کشاورزی و نیز استاندار کرمان ابراز امیدواری کرد و بیان کرد: امیدواریم  پیگیری های صورت گرفته در کمیسیون اقتصادی مجلس تصمیمات مناسبی در جلسه اضطراری با وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جبران بخشی از خسارت های وارده اتخاذ شود.

لازم به ذکر است روز گذشته در نشست مشترک رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر جهاد کشاورزی  موضوع سرمازدگی باغ های پسته استان کرمان مطرح شد که مقرر گردید تا در اولین فرصت نشست اضطراری تشکیل شود تا هرچه سریعتر برای باغ داران خسارت دیده تصمیم مناسب اتخاذ شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86970
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.