ورود گوجه جنوب کرمان به بازار، قیمت‌ها را متعادل می‌کند

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از پیش بینی تولید ۳۴۵ تن گوجه بهاره در هفت شهرستان جنوبی این استان خبر داد و گفت: ورود گوجه این منطقه به بازار قیمت این محصول را متعادل می کند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، سعید برخوری سطح زیرکشت گوجه فرنگی را در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان ۹ هزار و ۵۳۵ هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: برداشت گوجه در این منطقه از نیمه نخست فروردین در شهرستان های قلعه گنج و رودبار جنوب آغاز شده و تا خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

وی به افزایش قیمت گوجه فرنگی در تهران اشاره و تصریح کرد: روانه شدن گوجه های این منطقه به بازار موجب پایین تر آمدن قیمت گوجه فرنگی در کشور شده است.

وی از برداشت همزمان هفت محصول در منطقه جنوب کرمان خبر داد و این محصولات را شامل هندوانه، سیب زمینی بهاره، گوجه بهاره، پیاز بهاره، خربزه، طالبی و گرمک برشمرد.

وی همزمانی برداشت گوجه در جنوب و محصولات کشاورزی خوزستان را دلیل کمبود کامیون و در نتیجه افزایش قیمت حمل و نقل محصولات کشاورزی اعلام کرد.

وی به فصل برداشت هندوانه نیز در جنوب کرمان اشاره کرد و سطح زیرکشت این محصول را در این منطقه ۹ هزار و ۸۵۰ هکتار با پیش بینی تولید ۳۶۴ هزار و ۴۵۰ تن عنوان کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه ۹ هزار و ۲۴۰ هکتار از اراضی این منطقه به کشت سیب زمینی بهاره اختصاص یافته است، از پیش بینی تولید ۳۵۱ هزار و ۱۲۰ تن محصول سیب زمینی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

وی به تولید پیاز بهاره در منطقه جنوب کرمان اشاره و سطح زیرکشت این محصول را هشت هزار و ۵۷۴ هکتار با پیش بینی تولید ۴۷۱ هزار و ۵۷۰ تن اعلام کرد.

برخوری با بیان اینکه یکهزار و ۴۹۰ هکتار از اراضی منطقه جنوب کرمان به کشت خربزه اختصاص یافته است، از پیش بینی تولید ۵۲ هزار و ۱۵۰ تن محصول خربزه در جنوب این استان خبر داد.

وی گفت: سطح زیر کشت محصول طالبی در جنوب کرمان ۲۴۰ هکتار با پیش بینی تولید ۶ هزار و ۲۴۰ تن اعلام است.

وی با بیان اینکه ۱۸۰ هکتار از اراضی منطقه جنوب کرمان به کشت محصول گرمک اختصاص یافته است، از پیش بینی تولید چهار هزار و ۵۰۰ تن محصول در این منطقه خبر داد.

قیمت گوجه در جنوب کرمان بین هفت تا ۹ هزار تومان برآورد شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=87149
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.