کشاورزان صرفه‌جو برق رایگان می‌گیرند

دارندگان چاه‌های کشاورزی اگر در چهار ساعت اوج مصرف (۱۲- ۱۶) فصل تابستان موتورهای چاه خود را خاموش کنند در مابقی ساعت‌ها از برق رایگان بهره‌مند می‌شوند.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: خاموش شدن چاه‌ها در ساعت اوج مصرف کمک بسیار موثری است که کشاورزان می‌توانند به پایداری شبکه برق کنند.

مصطفی رجبی مشهدی ادامه داد: تعرفه برای همه مشترکان برق امسال نیز همانند پارسال هفت درصد افزایش یافته که این افزایش شامل چاه‌های کشاورزی هم شده است و اگر مشترکی رعایت الگوی مصرف را نداشته باشد مشمول تعرفه بیشتر می‌شوند.

وی افزود: امسال همانند پارسال برای دارندگان چاه‌های کشاورزی مشوق در نظر گرفته شده و کشاورزان رعایت کننده زمان خاموشی‌ موتور چاه از این مشوق برخودار می‌شوند.

رجبی مشهدی افزود: پارسال خیلی از کشاورزان همکاری لازم را با صنعت برق داشتند که بر همین اساس از مشوق‌های در نظر گرفته شده برخوردار شدند.

وی ادامه داد: کشاورزانی که بتوانند مصرف خود را از ساعات ۱۲ تا ۱۶ به ساعت‌های دیگر تغییر دهند در طول تابستان قبض مجانی مصرف برق دریافت می‌کنند.

به گزارش ایرنا، مجری طرح توسعه شبکه برق چاه‌های کشاورزی اسفندماه پارسال گفت: سالانه ۱۲ هزار حلقه چاه کشاورزی برقدار می‌شوند و به دنبال آن تجهیزات هوشمندسازی نیز برروی این چاه‌ها نصب می‌شود.

حسین محمودی افزود: برقی سازی چاه‌های کشاورزی بر اساس یک برنامه چهارساله که به شرکت‌های توزیع برق در استان‌ها از سوی وزارت نیرو ابلاغ شده، در حال اجرا شدن است.

وی گفت: برنامه برقی سازی چاه‌ها با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اجرایی می شود و براساس قراردادی که با این شرکت امضا شده مقرر است، از محل منابع حاصل از صرفه جویی ایجادشده برقی ساختن چاه ها تداوم داشته باشد.

محمودی اضافه کرد: اکنون حدود ۲۶ هزار حلقه چاه برق دار در کشور وجود دارد که تلاش بر این است کنتورهای هوشمند نیز برروی این چاه ها نصب شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=50688
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.