۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات صنایع غذایی در جنوب کرمان پرداخت شد

هدایت میرکهنوج روز گذشته اعلام کرد: این میزان تسهیلات پرداخت شده، زمینه اشتغالزایی۲۳۷ نفر را از محل صندوق توسعه ملی و اشتغال روستایی در جنوب کرمان فراهم کرده است.
وی گفت: طرح های معرفی شده از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی، تعداد ۲۱ واحد صنایع تبدیلی و غذایی به ظرفیت ۵۲ هزار تن و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر، موفق به اخذ تسهیلات سرمایه ای به مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال شده اند.
به گزارش ایرنا، مدیر صنایع کشاورزی جنوب کرمان افزود: تعداد ۶ واحد شامل یک واحد ایستگاه ذرت خشک کن، سه واحد سردخانه، بسته بندی و سورتینگ محصولات کشاورزی، یک واحد کارخانه آرد و یک واحد تولید خوراک دام، موفق به اخذ تسهیلات سرمایه در گردش به مبلغ ۷۶ میلیارد ریال از این محل شدند.
وی ادامه داد: همچنین از تعداد ۲۵ طرح و پروژه صنایع تبدیلی و غذایی معرفی شده از محل تسهیلات اشتغال روستایی، تعداد ۹ واحد صنایع شامل واحدهای فرآوری خرما، سردخانه، بسته بندی محصولات کشاورزی و بسته بندی علوفه با ظرفیت ۲۵ هزار تن و اشتغال ۷۷ نفر موفق به اخذ تسهیلات سرمایه‌ای به مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال شده اند.
میرکهنوج اظهار داشت: با قرار گرفتن این واحدها در چرخه تولید و اضافه شدن به صنایع کشاورزی فعال موجود منطقه، ظرفیت جذب محصولات کشاورزی افزون بر ۶۰۰ هزار تن شده است.
سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان هفت شهرستان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش قرار می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.