به همراه بازداشت عاملان انتشار تصاویر غیراخلاقی


آتلیه زیرزمینی در کرمان شناسایی شد

جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمان از شناسایی یک آتلیه غیرمجاز و دستگیری عاملان انتشار کلیپ غیراخلاقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس کرمان، سرهنگ عبدالعلی روانبخش توضیح داد: به دنبال رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس امنیت عمومی، یک صفحه غیراخلاقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی شد که اقدام به انتشار عکس، فیلم و کلیپ های غیراخلاقی در فضای مجازی می کرد.

وی افزود: بعد از اقدامات تخصصی مشخص شد یک پسر جوان به صورت غیرقانونی و زیرزمینی اقدام به دایر کردن آتلیه عکاسی کرده و با گرفتن فیلم و کلیپ  فعالیت های غیرمجاز انجام می دهد.

سرهنگ روانبخش تصریح کرد: ماموران در عملیات غافلگیرانه در کمترین زمان پس از انتشار این محتوا در فضای مجازی این فرد را دستگیر و در بازرسی از محل فعالیت این آتلیه غیرمجاز، یک دستگاه دوربین عکاسی، پروژکتور، لپ تاپ، کیس رایانه و یک دستگاه تلفن همراه را کشف و یک دستگاه خودرو را نیز توقیف کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان افزود: این متهم پس از مشاهده مستندات و ادله جرم، به بزه انتسابی اعتراف کرد و به دنبال آن یک خانم که در ساخت کلیپ با این فرد همکاری داشت نیز دستگیر شد.

سرهنگ روانبخش با اشاره به غیرقابل جبران بودن تبعات و آسیب های ناشی از جرائم فضای مجازی تصریح کرد: پلیس با جدیت فضای مجازی را نیز در کنار پایش های فضای حقیقی در دستور کار دارد تا اینگونه مسائل و دیگر موارد مخل نظم و امنیت فردی و اجتماعی زمینه وقوع پیدا نکنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=80726
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.