توقیف چهار دستگاه موتور سنگین قاچاق در انار

فرمانده انتظامی شهرستان انار از توقیف چهار دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق به ارزش ۱۲ میلیارد ریال توسط مأموران پلیس این شهرستان خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان انار، سرهنگ رضا خلیلی نژاد افزود: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و تشدید طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرح شناسایی و توقیف موتورسیکلت‌های سنگین خارجی که به صورت قاچاق وارد انار شده بود در دستور کار مأموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
سرهنگ خلیلی نژاد ادامه داد: در بررسی به عمل آمده مشخص شد این موتورسیکلت ها، قاچاق و فاقد مدارک بوده و زمینه ساز آلودگی صوتی و مزاحمت برای شهروندان بودند که در نهایت توقیف و مالکان آنها به مرجع قضایی معرفی شدند.

فرماندهی انتظامی شهرستان انار به افرادی که قصد خرید موتورسیکلت‌های سنگین را دارند هشدار داد و تصریح کرد: به این افراد توصیه می‌ شود اکیداً از خرید موتورسیکلت‌های سنگین خودداری کنند و بدانند معمولاً مدارکی که از سوی فروشندگان ارائه می‌ شود جعلی و فاقد اعتبار است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت خریداران این نوع وسایل نقلیه نه تنها پول کلانی را که بابت خرید پرداخت می‌کنند را از دست می‌ دهند بلکه به جرم داشتن کالای قاچاق دستگیر و مشمول مجازات‌های تعیین شده در قانون می‌شوند.

سرهنگ خلیلی نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به بروز حوادث ناگوار و خطراتی که این نوع موتورسیکلت‌ها دارند و استفاده از آنها موجب سلب امنیت و آساش عمومی می‌شود از شهروندان می‌خواهیم هرگونه اطلاع از نگهداری، حمل و تردد افراد با این نوع موتورسیکلت‌ها را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع برسانند.

وی گفت: همچنین افراد می توانند با پلیس آگاهی از طریق شماره های ۰۳۴۳۴۳۸۶۷۰۸ _۰۳۴۳۴۳۸۶۷۰۲ ارتباط برقرار کنند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی شود.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=89539
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.