دادستان سیرجان: ۲ نفر در موضوع خودسوزی یک شهروند بازداشت شدند

دادستان عمومی و انقلاب سیرجان استان کرمان با اشاره به انتشار کلیپی در فضای مجازی درباره علت مرگ یک فرد در این شهرستان گفت: این فرد پس از خودسوزی به علت شدت بالای سوختگی فوت شده است؛ البته در این زمینه ۲ تن نیز بازداشت شده‌اند.

به گزارش کرمان نو به نقل از دادگستری کل استان کرمان، محسن نیک ورز در پی انتشار اخبار و تصاویری در فضای مجازی مرتبط با خودسوزی یک فرد به دلیل تجاوز به وی به بیان توضیحات پرداخت و با تکذیب ادعاهای مطروحه در فیلم منتشر شده(احتمال قتل)، اعلام کرد که در این زمینه تاکنون ۲ نفر بازداشت شده‌اند.

وی افزود: طبق مدارک بیمارستانی و بالینی شخصی که مورد حادثه قرار گرفته سال ۹۸ دومرتبه سابقه خودکشی، مصرف قرص‌های روان گردان و مشروبات الکی داشته که با تلاش کادر درمان خوشبختانه نجات پیدا می‌کند.

نیک ورز تصریح کرد: مستندات پلیس آگاهی، اظهارات خود مرحوم قبل از فوت در بیمارستان و همچنین تحقیقاتی که از شهود و مطلعین به دست آمده ثابت کننده این موضوع است که شخص حادثه دیده با دو نفر متهمی که ذکر می‌کند و خودش اسم می‌برد سابقه دوستی و آشنایی قبلی داشته و شب حادثه با هم در یک کافی شاپ یا قهوه خانه‌ای در حال استعمال قلیان بوده‌اند.

دادستان سیرجان ادامه داد: این فرد حوالی ساعت‌ ۱۰ شب به اختیار خودش به همراه این ۲ نفر از مکان موردنظر خارج می‌شود و ظاهرا به منطقه‌ای خارج از شهر عزیمت می‌کنند، حدود ۲ الی ۳ ساعت بعد بر می‌گردند و اینکه حالا آنجا چه اتفاقی افتاده هنوز مشخص نیست ولی اظهارات شخص مرحوم دلالت بر این دارد که وی را از ماشین پیاده می‌کنند و او به یکی از جایگاه‌های سوخت مراجعه کرده، مقداری بنزین تهیه و اقدام به خودسوزی می‌کند که پس از چند روز بستری و انتقال به تهران متاسفانه در اثر شدت بالای سوختگی جان خود را از دست می دهد.

این مسئول تصریح کرد: تحقیقات قضایی برای روشن شدن ابعاد ماجرا در حال انجام است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=80793
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.